Kilitli Dondurucu Torba ile Yapabileceğiniz 11 Mükemmel Şey

0

Dondurucu kilitli torbalar mutfağınızda saklayabileceğiniz en faydalı eşyalardan biri. Çok pahalı değiller ve onları kullanmanın çok farklı yolları var! İşte kilitli dondurucu torbalarının nasıl kullanılabileceğine örnekler…

1. Yumuşak Dondurma
Dondurma kutularını saklamadan önce dondurucu torbalarına koyun. Dondurucu torbası dondurmayı oksijenden koruyarak dondurmanın çok sertleşmesini veya yüzeyde kristal oluşturmasını önler. Dondurmanızı çantadan çıkardığınızda her seferinde kremsi olacaktır.

2. Kırıntıları en az indirin
Favori bir tarif için şeker, kurabiye veya kraker ezmeniz gerektiğinde, dondurucu torbasının içinde yapın. Kalın duvarlı çantalar kötüye kullanıma dayanacak ve kırıntılar böylece tezgahınıza yayılmayacaktır. Kilitli torbaları yanlış kapatıyor olabilirsiniz

3. Dakikada Kahvaltı
Hızlı ve lezzetli bir ev yapımı kahvaltıyı saklamak için dondurucu torbaları kullanın! Bir dahaki sefere kreplerinizi çok miktarda yapın. Fazla krepleri kilitli torbaya, ardından dondurucuya koyun. Kreplerinizi yemeye hazır olduğunuzda, onları ısıtmak için kızartma makinenize veya mikrodalga fırına atmanız yeterlidir!

4. Mutfak Eldiveni
Mutfağınızda bir iş için eldivene ihtiyaç duyarsanız, bir dondurucu çantası kullanın. elinizi çok rahat hareket ettirebileceğinizden emin olun.

5. Ev yapımı “Konserve” Çorbası
Evinizde yaptığınız çorba fazla mı oldu? Plastik veya kağıt bardaklara dökün ve dondurucuda dondurun. Daha sonra donmuş çorbaları bardaklardan çıkarın ve kilitli torbaya koyun. Isıtmaya ve her zaman yemeye hazır olacak lezzetli ev yapımı çorba olacak!

6. Karıştırma Kasesi
“Karıştırma kabı” olarak bir dondurucu torbası kullanın. Malzemelerin içine koyun, sıkıca kapatın ve malzemeleri elinizle ezin. (Bu özellikle kamp yaparken kullanışlıdır, çünkü bir dondurucu torbası büyük bir kaseden çok daha kolay paketlenir.) Kilitli torbaları yıkamanın en kolay yolu

7. Dondurucuda yer açın
Evet, belli ki yiyecekleri dondurmak için dondurucu torbaları kullanabilirsiniz. 🙂 Ama yiyeceklerinizi dondurarak işleri daha da kolaylaştırabilirsiniz! Torbadaki içerik donmuş hale geldikten sonra, dik şekilde durdurabilir ve dondurucunuzdaki saklama alanını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

8. Hazır Yemek Tarifleri
Dondurucu poşetlerini kullanmanın en iyi fonksiyonlarından biri de bir araya getirilmiş ve pişirmeye hazır yiyecekleri saklamak! Örneğin ve tavuk ve sosunu birarada saklayın, pişirmek istediğinizde eksik malzeme gibi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

9. Etlerinizi Marine Edin

En sevdiğiniz eti marine etmek için bir dondurucu torbası kullanın! Dondurucu torbaları sıvı soslar için de harikadır. Etinizin ve salamuranın mümkün olduğu kadar fazla temas etmesini sağlayarak daha lezzetli et elde etmenizi sağlar!

10. Sıkma Torbası
Bir dondurucu torbası, en sevdiğiniz tatlıları dondurmak için mükemmel bir sıkma torbası işlevi yapar! Sadece çantanın bir köşesini doldurun, köşeyi makasla kesin. Sonra içindeki malzemeyi sıkın.

11. Kolay Omlet
Dondurucu torbasının içinde lezzetli ve sağlıklı bir omlet yapabilirsiniz! En sevdiğiniz omlet malzemelerini bir dondurucu torbasına atın ve sıkıca kapatın. (Eklemeden önce yumurtaları çırptığınızdan emin olun!) Kapalı torbayı kaynar suya koyun ve yumurta başına 6-7 dakika pişirin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.