Kirli Fırın Tellerini Temizlemek İçin Şaşırtıcı Yol

0

Fırın içinin nasıl temizleneceğine yönelik sizlere farklı yöntemleri daha önceki yazılarımızda vermiştik. Fırın içinde tel rafların temizlenmesi ise kadınların kabusudur. Bu ince telleri çok kolay değildir. Bu yazımızda fırın raflarını temizlemenin basit ve şaşırtıcı bir yolunu anlatacağız.

İhtiyacın olacak malzemeler:

Kurutucu kağıtları
Bulaşık sabunu
Fırça veya sünger Yağlı fırın camı nasıl kolay temizlenir?

Yapılışı

Tellerinizin büyüklüğüne göre lavabo veya küvetinizi kullanabilirsiniz. Küvetinize yaklaşık 6 veya 8 kurutma kağıdı yerleştirin ve fırın raflarınızı kurutucu tabakalarının üzerine yerleştirin. Ardından sıcak suyu açın ve rafları birkaç santim su ile kaplanana kadar küvet doldurun.

Ekstra yağ giderme gücü için, bu noktada bulaşık sabunu kullandık. Yaklaşık 1/4 fincan bulaşık sabunu ekleyin. Fırın tepsisini temizlemenin kolay yolu

Bekleme süresi bittiğinde, kurutucu tabakalarından birini küvetden alın ve fırın raflarını “ovalamak” için kullanın. Tel üzerindeki kirlerin ve yağ kalıntılarının hemen çıktığına şahit olacaksınız.

Eğer ısrarla kalan yağ varsa mutfak süngerinizin sert kısmıyla da ovabilirsiniz. Siz uyurken amonyat fırınınızı temizlesin


Share.

About Author

Comments are closed.