Kitaptan Telefon Şarj İstasyonu Yapımı

0

Evinizde telefon şart aletlerini sürekli kaybediyorsanız, ya da her yerde şarj aletlerinin beyaz kablolarından rahatsız oluyorsanız o zaman bu önerimiz tam size göre olabilir. Eski ciltli bir kitabınızı dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz gibi şarj kablolarının çirkin görüntülerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Hadi başlayalım:

Gerekli olan malzemeler:

  • Ciltli kitap
  • iPhone / iPod şarj
  • Delgi
  • Jilet

Öncelikle, kitabın kapağına şarjın uç kısmını nasıl oturtacağınıza karar verin. Elinizle şarjın uç kısmını kitap üzerine oturtun ve bulunduğu yere iki delik açın. Çünkü telefon ve ipod üzerine oturacağı için şarjın uç kısmının bulunduğu kesit ne büyük ne de küçük olmalıdır. Dikkatli bir ölçüm sonrasında tam yerine  karar verin.

  

Ardından, şarjın sığabilecek bir dikdörtgen oluşturmak için deliklerin arasını jiletle dikkatlice kesin. Şarjın uçunun alt bölümünü de düşünerek kesitin yeterince derin olmasını sağlayın.

  

Şarjın uç kısmını yerleştirdikten sonra kordon bölümünün kitap içinden geçebilmesi için sayfaları arasında bir tünel oluşturun. Bu işlemi yaparken jilet kullanın ve kablonun geçeceği sayfaları aynı hizada birlikte kesin.

  

Tünel açtığınız sayfaları isterseniz tutkal ile birbirine yapıştırabilirsiniz. Böylece kablonun içinde geçtiği sayfalar oynamaz ve sabitleşir.

  

Artık dekoratif şarj cihanız hazır hale geldi. Kitap görünümünde olduğu için evinizin her bölümünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.