Koşu Bantlı Çalışma Masası Verimliliği Arttırıyor

0

İş yerinde ya da evde çalışırken sürekli oturmak yerine, bu zamanın belli bir kısmını yürüyerek geçirsek güzel olmaz mıydı? Üstelik yapılan araştırmalar da yürüyerek çalışmanın verimliliği arttırdığını ortaya koyuyor.

Uzmanlar, uzun çalışma saatlerinde sık sık mola verip, kısa yürüyüşler ve esneme hareketleri yapmayı verimli çalışma ve sağlık için öneriyorlar. Koşu bantlı çalışma masası ise, bu işi bir adım ileriye götürüyor, yürüyüş yaparken çalışmayı mümkün kılıyor. Üstelik spor için ayrıca vakit ayırmanıza da gerek kalmıyor. Bu artan zamanda daha çok sosyalleşebilir, çocuğunuza daha fazla vakit ayırabilir, yeni hobiler edinebilirsiniz.

Indiana University-Purdue Üniversitesi’nden Michael Sliter’in yaptığı araştırmaya göre koşu bantlı çalışma masalarının, fiziksel sağlığa olumlu etkilerinin yanında psikolojik olarak da olumlu etkilerinin olduğu bir araştırma ortaya koydu.

American Psychological Association Gazetesi’nde yayınlanan ve 180 kişi ile yapılan araştırmada, koşu bantlı çalışma masaları kullanan çalışanların motivasyonlarının arttığı, daha az sıkılarak çalıştıkları ve stres seviyelerinin azaldığından bahsedildi.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.