Kot Kumaşından Bardak Altlıkları

0

En sevdiğiniz kot pantolonunuz artık giyilemeyecek durumdaysa, onu başka şekilde yaşatın. Kot kumaşından yapacağınız bardak altlıkları hem çok dekoratif görünecek hem de eski kot pantolonunuzu değerlendirmiş olacaksınız. Üstelik yapması da oldukça kolay.

Kot kumaşından yapılan bardak altlıkları için ihtiyacınız olanlar; eski bir kot, kumaş yapıştırıcısı ve makas

Bardak altlıklarını yaparken kumaş yapıştırıcısı kullanırsanız, kirlendiğinde bardak altlıklarını yıkayabilirsiniz, çamaşır makinesinde açılmaz.

Şimde geçelim nasıl yapılacağına;

Kot pantolonunun kenar dikişlerinden uzunlamasına kesin. Kestiğiniz uzun parçanın genişliğinin eşit olması önemli, eşit olacak şekilde düzelterek yeniden kesin.

1

Kenarlarını düzelttikten sonra, yapıştırıcı sürmeden önce ne kadar uzun bir parçaya ihtiyacınız olduğunu öğrenmeniz gerek. Uzun parçayı sıkı sıkı yuvarlayarak bardak genişliğinde olacak şekilde ölçüsünü alın ve artan parçayı kesin. Daha sonra bu işlemi yapıştırıcı sürerek tekrarlayın.

2

Bardak altlığını elde ettikten sonra üzerine su dolu bir bardak ya da kavanoz koyarak kurumasını sağlayın. 1 gece bekledikten sonra bardak altlıklarının kullanıma hazır demektir!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.