Linolyum Zeminlerdeki İnatçı Kiri Almanın Şaşırtıcı Yolu

0

Linolyum kaplama, sıcak temaslı ve ayak sesi emiciliği yönünden tercih edilen, elastik ve aşınmaya dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Konut, büro, hastane, dersane vb. yerlerde güvenle kullanılabilir. Esası bezir yağı ve mantar tozu ile sıvanmış kendir dokumasından yapılan bir döşeme kaplamasıdır.

Ancak bu döşemenin temizlenmesi sanıldığı kadar değildir. Muşamba döşeme tamamen pürüzsüz değildir, bu nedenle kir içine girip kalabilir. Hatta linolyum zeminlerde inatçı kirleri için güçlü bir paspas bile yeterli değildi! Ama bir yöntemi var.

İhtiyacın olacak malzemeler:

Amonyak
Sıcak su
Ütü
Temiz bezler

Yapılışı

Ütünüzü temizlediğiniz alana yakın bir yere fişe takarak işe başlayın.
Daha sonra, bir kısım amonyak ile bir kısım sıcak su karıştırın. Amonyak solüsyonuna temiz bir bez yerleştirin ve biraz sıkın. Nemli olması gerekiyor ancak damlamayacak kadar da kuru olmalı.

Islak bezi temizlemek istediğiniz alanın üzerine koyun sonra sıcak ütüyü havlunun üzerine yerleştirin. Bu sırada buharlaşma meydana gelecektir bunun için dikkatli olun. Ütüyü yaklaşık 30 saniye boyunca sürekli hareket ettirin, ardından kirin dışarı çıkıp çıkmadığını görmek için havlu altını kontrol edin.

Ütü bütün kirleri almayabilir ancak kirlerin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Ütü ile işleminiz bittiğinizde sihirli silgi ile kirleri kolayca ovalayın.

Tüm alan temiz olana kadar işleme devam edin. Her bir bölüm için temiz bir havlu kullanmanıza gerek yok.

Not: Ütünüzü havluların üstüne koyup üzerinizde tutmaya çalışmayın. Ütüyü en sıcak ayarına getirin ve havlu üzerine koyun. Ütü yapar gibi gezdirin. Yerlerde bir yanma veya renk değişimi olmayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.