Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

0

Mikrofiber bezler birkaç yıldır temizlik malzemeleri arasında en değerli araçlarından biri oldu! Bu süper emici bezler neredeyse tüm temizlik işlerini kolaylaştırır ve fonksiyonlarına göre fiyatları da çok pahalı değildir.

Mikrofiber bezleri farklı kullanım alanlarını sizler için derledik.

1. Yüzünüzü Yıkayın
Yüzünüzü temizlemek için mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki kir ve makyajı nemli mikrofiber bezle temizleyebilirsiniz. İlgili: Mikrofiber bezi mutfağınızda neden kullanmalısınız?

2. Lekeleri Çıkarın
Döşemeler, halı ve giysilerdeki lekelere karşı ilk savunma hattı olarak ıslak mikrofiber bir bez kullanın! Malzemeden çıkan lekeyi emmek için ıslak bezinizle lekeye dokunmanız yeterlidir. Birçok lekenin hızlı bir şekilde çıktığını göreceksiniz. İlgili: Mikrofiber bezle döşemeleri nasıl temizlemelisiniz?

3. Yerleri Parlatın
Sert zeminleriniz varsa, onları mikrofiberle temizleyene kadar gerçekten parladığını görmemiş olabilirsiniz. Yer paspasının ucuna mikrofiber pedleri veya paspas kafaları satın alabilirsiniz. Mikrofiber, kir ve tozları alır, temiz ve parlak zeminlerden başka bir şey bırakmaz!

4. Süpürgeliklerinizi Temizleyin
Mikrofiber bezler, süpürgeliklerinizi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Süper emici bezler, zaman içinde biriken inatçı toz ve kiri toplar. Süpürgeliklerinizi nemli bir mikrofiber bezle silin ve periyodik olarak durulayın. İlgili: Neden mikrofiber bez kullanmalısınız?

5. Arabanızı temiz tutun
Arabanızın temiz kalmasını sağlamak için torpido gözünde birkaç mikrofiber bez bulundurun! Onları dökülen kahveyi temizlemek veya gösterge panelinizin tozlarını almak için kullanabilirsiniz. İnanın araba içinde çok kullanışlıdır.

Aracınızın dışını yıkamak ve / veya kurutmak için de mikrofiber kullanabilirsiniz. Tüy bırakmadığı için camlarınız pırıl pırıl olur.

6. Temiz Takı ve Saatler
Temiz bir mikrofiber bez, mücevher ve saat gibi hassas eşyalar için de mükemmel bir temizlik aletidir. Kir, toz ve kalıntıları temizlemek için bunları sadece mikrofiber bezle parlatın. İlgili: Mikrofiber bezin özelliklerini biliyor musunuz?

7. Saçınızı kurulayın
Saçınızı kurutmak için mikrofiber bir bez kullanın! Bu kumaşlar süper emicidir, bu nedenle standart bir havludan çok daha fazla su çeker. Saçlarınız daha hızlı kurur ve daha az kıvırcıklaşır!


Share.

About Author

Comments are closed.