Yağlı Kağıdın Farklı Kullanım Alanları

0

Mumlu kağıdı, yağlı kağıt ve pişirme kağıdı.. Fark isimleri olmasına rağmen mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Peki mumlu kağıdı farklı amaçlar için de kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Yeni bir peynir dilimini ilk kez kestiğinizde, hemen plastiği çıkarın ve peyniri mumlu kağıda sarın peynirin nemli olmadan nefes almasını sağlar. Tost Makinesi Nasıl Temiz Kalır?

Süpürgenizde bir kağıt mumlu kağıdı kullanın – mumlu yüzey toz ve kirleri toplamak için mükemmeldir! Yedekler de satın almaktan çok daha ucuz.

Sıvıların nüfuz etmeyeceği hızlı ve kolay bir huni yapın. Kurabiye Hamuru Nasıl Saklanır?

Yağlı kağıdı nemi ve ışığı dışarıda tutar, bu yüzden kumaşı korumak için en sevdiğiniz çarşafları yağlı kağıda sarılı tutun.

Hamur yaparken mutfak tezgahının üzerine yağlı kağıt koyun ve humuru üzerinde yapın. yapışma olmayacaktır.

Ulaşılması zor yerlerin üstünde tozlanma konusunda endişelenmeyin. Sadece bir parça yağlı kâğıdı dolapların veya buzdolabının üstüne yapıştırın ve tozlandığı zaman değiştirin. Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Pratik Bilgi

Kesme tahtası üzerinde et veya tavuk kesmek zorundaysanız tahtanın üzerine yağlı kağıt koyun. İşiniz bittiğinden atın. Böylece kesme tahtasına bakteri bulaşmamış olur.

Fermuarların yapışmasını engellemek (veya sıkışmış olanı gevşetmek) için, fermuarın dişlerini hafif bir şekilde bir parça yağlı kağıtla ovun.

Evcil hayvanlarınızda zaman zaman statik elektrik olabilir. Tüylerini yatıştırmak için yağlı kağıdı onlara sürün.

Bir fotoğraf ıslanırsa, bir parça yağlı kağıdın üzerine kurumaya bırakın. Fotoğraf yapışmayacak ve kuruduktan sonra iyi görünecektir.

Metal armatürleri temizledikten sonra, ekstra parlaklık ve su geçirmez yapmak için yağlı kağıtla ovalayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.