Mutfak Süngerleri İçin 13 Akıllı Kullanım

0

Mutfağımızda bulaşık makineniz olsa bile mutlaka elde yıkanacaklar olacak ve süngeriniz bulunacaktır. Mutfak süngerlerini sadece bulaşıklarınız için değil çok daha farklı amaçlar için de kullanacağınızı biliyor musunuz?

Buz torbası olarak
Şişme veya çürümeyi tedavi etmek için basit bir buz paketi yapmak için bir sünger kullanın. Süngeri suya batırın, kapalı bir plastik torbaya koyun ve katılaşana kadar dondurun. Süngeri kullanırken kilitli torbayı havlu kağıda sararak kullanın.

Buzdolabı kokuları için
Nemlenli (ıslak olmayan) bir süngerin üzerine karbonat serpip buzdolabınıza koyun. Kokuları emecektir.

Dar sişeleri temizleyin
Bir sopanın ucuna bir miktar sünger sarın ve lastik bant ile iyice tutturun. Sopa yardımıyla en dar şişeleri bile temizleyebilirsiniz.

Dizleriniz için ped yapın
Dizlerinizi yere koyarak uzun süre çalışacaksanız iki süngeri iki dizinize sabitleyin. Böylece dizleriniz yere deymeyecek ve acımayacaktır.

Çizilmeleri önleyin
Dekorunuzun alt kısmına, mobilya ayaklarına veya resim çerçevesinin arkasına küçük süngerlerin takın. Bu parçalar hareket ettirildiğinde sünger sebebiyle çizilmeyi önleyecektir.

Ellerinizi koruyun
Sert bir sicimle uzun ve ağır bir iş yapacaksanız ellerinizin zarar görmemesi için kullanacağınız aletin üzerine sünger bağlayın. Böylece elleriniz hasar almayacaktır.

Bitkilerinizi koruyun
Bir saksıya çiçek dikmeden önce bir sünger parçasını saksının dibine oturacak şekilde kesin. Sünger suyu emecek ve bitkinin köklerini nemli tutmaya yardım edecektir.

Pedikürde size yardımcı
Evde ayaklarınıza oje sürdüğünüz zaman parmaklarınızın birbirini boyamaması için ayak ayracı yapabilirsiniz.

Zarfları kapatın
Tek seferde çok sayıda zarf kapatmanız gerekiyorsa dilinizi kullanmak yerine nemli bir sünger kullanabilirsiniz.

Tohumları filizlendirin
Tohumları filizlemek için nemli bir sünger kullanabilirsiniz! Bunun için hızlı büyüyen tohumları seçin. Tohumlarınızı nemli bir sünger üzerine yerleştirin ve süngeri bir tabağa koyun. Üzerine cam bir kaseyi ters olarak kapatın ve güneşli bir yere yerleştirin. Fideler filizlendiğinde, filizleri olduğu gibi yiyebilir veya büyümek için bir saksıya aktarabilirsiniz!

Oje çıkarıcı yapın
Bir oje sökücü kavanoz yapmak için bir sünger kullanın. Tırnak cilasını çıkarmanın en kolay ve en temiz yolu!

Çocuklarınıza oyuncak yapın
Çocuklar için güvenli ve sessiz yapı taşları oluşturmak için birkaç farklı renkli süngerleri daha küçük şeritlere ayırın.

Sabunlarınızı koruyun
Çubuk sabunlarınızı, kullanımları arasında bir süngerin üzerine yerleştirin. Sabunun çabucak kurumasını, kirliliğin en aza indirilmesini ve sabununun daha uzun süre dayanmasını sağlar.


Share.

About Author

Comments are closed.