Nane Yağı Nasıl Yapılır?

0

Nane yağını özelliği sebebiyle farklı amaçlar için kullanıyorsunuz. Kendi nane yağınızı hazırlayabilirsiniz. Eğer bahçenizde veya saksınızda fazla naneniz varsa o zaman nane yağınızı hazırlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey taze nane yaprakları, zeytinyağı ve bir cam kavanoz. Nane Yağı İçin En Çok Tercih Edilen 10 Kullanım

Depolarda bulunduğunuz gerçek nane yağı, bitkiyi düşük sıcaklıklarda ısıtarak nane neminden yağ çıkararak üretilir. Nane yaprakları ısıtıldığında oluşan buharın soğumasına ve sıvıya dönüşmesine izin verilir. Bu sıvı mentolün yaklaşık yüzde 45’ini içerir. Nane yağına şifa verici ve aromatik özelliklerini veren Mentol’dur. Bu nedenle, evde gerçek nane yapmak zordur. Bununla birlikte, çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz nane yağı infüzyonu yapabilirsiniz. Bu yağ, gerçek nane yağı kadar yoğun olmayacak, ancak yine de aynı kaliteye sahip olacak.

Nane yağının bazı faydaları:

Yemeğinizde kullanın
Hazımsızlığı tedavi
Diş problemlerini önlemek veya iyileştirmek
Solunum problemleri, bulantı ve baş ağrısı tedavisi
Bağışıklık sistemini güçlendir
Saç ve cilt için düzenli nemlendirici

Nane Yağı Nerelerde Kullanılır?

Yapılışı
Nane yaprakları ellerinizle veya bir kaşıkla ezin. Ezilmiş yaprakları bir cam kavanoza koyun ve kavanoz dolana kadar sıkıştırın. Kavanozu zeytinyağı ile doldurun.
Yapraklar üstüne kadar yağla dolmalı. Sıcak bir yerde yaşıyorsanız, yağın güneş altında 2 gün boyunca demlenmeye bırakın. Cam kavanozu her 12 saatte bir sallayın. Yaşadığınız yer soğuksa kavanozu sıcak bir yere koyun ve 1 ay boyunca demlenmeye bırakın.
Soldurma süresi dolduktan sonra yağı çift katlı tülbent veya ince bir süzgeç kullanarak sıkın.
Nane yağını koyu, kuru ve sıcak bir yerde saklayın. 3-6 ay muhafaza edebilirsiniz. Nane Çayının 9 Etkileyici Faydası

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.