Otomobiller İçin 3 Doğal Kokulu Parfüm Yapımı

0

Arabalar uzun süreler geçirilen yerler. Arabanızı daha keyifli hale getirmek için özel kokular yapabilirsiniz. Böylece araba içinde kimyasal kokular yerine doğal kokular alarak sakin bir yolculuk yapmanız mümkün. Hemde arabanız mis gibi kokarak.

Arabanız için mükemmel 3 farklı türde doğal kokulu oda spreyi yapmanın yolu.

Çamaşır Mandallı Oda Parfümü
İhtiyacınız olacak malzemeler:

Çamaşır mandalı
Uçucu yağlar
Naylon kilitli torba
Taze otlar (isteğe bağlı)

Yapılışı
Her bir mandalın üzerine yaklaşık 5 damla esans yağı koyun. Taze ve enerji verici kokusu için tatlı portakal yağı kullanabilirsiniz.

Çamaşır mandallarınızı kilitli naylon torbanın içine bir avuç taze ot ile birlikte (Ot ne isterseniz olur, nane, kekik gibi) koyun ve poşeti kapatın.

Kullanmak istediğinizde çamaşır mandalını torbadan çıkarın aracınızın hava deliklerine bir veya iki klips takın. Arabanızdan hava gelirken koku da tazelenir ve aktif olur.

Koku zamanla çamaşır mandallarından kaybolacak, ancak yeniden yağ ekleyerek tekrar kullanabilirsiniz.

Kavanoz Kokuları
İhtiyacınız olacak malzemeler:

Küçük bir kavanoz
Karbonat
Uçucu yağlar
Karton parçası

Yapılışı
Kavanoza yaklaşık 2/3 dolana kadar karbonat ekleyin. Karbonatın içerisine en az 20 damla esansiyel yağ koyun. Eşit miktarda limon, lavanta ve nane yağı kullandık.

Kapağı kavanozun üzerine yerleştirin ve yağları karbonat içinde dağıtmak için iyice sallayın.

Daha sonra, kapağı çıkarın ve bir kartonu daire şeklinde keserek kavanoza kapak yapın. Kokunun çıkması için kartonun üzerinde delikler açın.

Kullanmak için, kavanozu arabanızdaki bir bardaklık içine yerleştirin veya bir koltuğun altına koyun. Ayda bir kez taze bir kavanoz hazırlayın.

Keçe Kokusu
İhtiyacınız olacak malzemeler:

Keçe
Uçucu yağlar

Yapılışı
Elinizde bulunan keçe parçasını istediğiniz şekilde kesin. Üzerine istediğiniz esansiyel yağları koyun ve bir delik açıp iple arabanızın dikiz aynasına takın. Yağın keçeye eşit dağılması için suyla karıştırıp keçenin üzerine sıkabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.