Paslı Çivilerle Bitkilerinizi Canlandırın

0

Bir çok yerde paslı çivi bulabilirsiniz. Artık kullanılmaz olan çivileri kesinlikle atmayın. Paslı çiviler aslında tamamen farklı bir amaç için çok yararlıdır.

Bitkiler için oksijen
Ev bitkilerimizin paslanmış çivilerden çok fayda sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Pastaki demir oksijen bitkiler için mükemmeldir. Bir sürü güzel ev bitkisi, soluyor, renkleri değişiyor. Çivilerde bulunan paslar bu bitkilerinize yeniden hayat verebilir. Bitkileriniz ölüyorsa 4 nedeni ve çözüm yolları

Yapmanız gereken
Bitkileriniz için paslı eski çivileri kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey budur. Yaklaşık 6-7 adet paslanmış çivi toplayın. Plastik bir şişeyi yarıya kadar su ile doldurun. Çivileri bu suya ekleyin ve birkaç dakika içinde kalmalarını sağlayın. Suyun yavaş yavaş renk değiştirmeye başlayacağını göreceksiniz. Kapağı şişeye takın ve birkaç kez kuvvetlice sallayın. Keskin bir nesneyi alın ve plastikte dikkatlice üç delik açın. Bu şekilde, bir çeşit sulama kabı yaratırsınız. Daha sonra, paslı suyu şişeden ve bitkinin toprağının üzerine sıkın.

Çicekleriniz yakında çok daha olacak ve daha iyi görünecek.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.