Plastik Şişeden Şarj İstasyonu Yapabilirsiniz

0

Bir pet şişeyi çöpe atmak yerine bir ‘kendin yap’ projesi için değerlendirebilir, pet şişe ile güzel bir şarj istasyonu yapabilirsiniz. Bu yaptığınız şarj istasyonu sayesinde şarj kablolarınız yerlerde sürünmez, dağınık görünmez. Şarj istasyonunuzu renklendirdiğinizde sevimli ve dekoratif görünecektir. Üstelik yapması da çok kolay!

Gerekli malzemeler: 1 litrelik pet şişe, keskin bir makas, asetat kalemi, ip, zımpara kağıdı, sprey boya, gazete

Öncelikle pürüssüz bir yüzey elde etmek için şişenin üzerindeki kağıtları sökün. Telefonunuzu şişenin yanına koyarak,  şişeyi keseceğinizin noktanın ölçüsünü alabilirsiniz. Keseceğiniz yeri ip ile bağlayın ki belli olsun.

1

Bağladığınız ipin alt kısmını ve bağladığınız ipten yukarı doğru 7 cm boyunda ve genişliğinde olacak şekilde bir parça bırakarak, şişenin gerisi kesin.

2

3

Şarj aletinizden ölçü alarak bir pencere kesiniz. Kesilen kenarlar kesici ve sivri kalmış olabilir bu nedenle bir zımpara kağıdı ile kesilen kenarları zımparalayarak düngünleştirin.

4

Şimdi geldik boyama işlemine! Sprey boya her yere sıçrayabilir dikkatli olun, boyama yapacağını yere bol bol gazete serin ki bir aksilik çıkmasın. Sprey boyayla tüm parçayı güzelce boyayıp, kurumaya bırakın.

5

Bir kaç saat sonra şarj istasyonunuz hazır. Güle güle kullanın.

6


Paylaş.

About Author

Comments are closed.