Plastik Şişeden Şarj Istasyonu Yapın

0

Telefonunuzu şarj ederken zaman zaman pirizle telefon kablosunun yetersizliği sıkıntı yaratabilir. Ayrıca etrafta bulunan kablolar her zaman kötü bir görüntü oluşturur. Bu yazımızda size plastik şişeden son derece dekoratif telefon şart kutu yapımını anlatacağız. Böylece telefonunuz şarj olurken, kabloları da görünmeyecek.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Litrelik bir plastik şişe veya daha büyük olabilir

Sicim

Tükenmez kalem

Keskin makas

Zımpara

Sprey boya

Gazete

2

Yapılışı:

Yapacağınız şarj istasyonu için işe şişe üzerindeki etiketi çıkarak başlayın. Bu uygulama için istediğiniz büyüklükte bir plastik şişe kullanabilirsiniz. Ancak telefonunuzdan daha küçük olmamasına özen gösterin.

Etiketini çıkardığınız plastik şisenin dibinden 10 santim yukarısından makasla kesmeye başlayın. Yarım ay şeklinde kestikten sonra geri kalan kısmı istasyonun pirize takılacak bölümü için 4-5 santim daha uzun kesin.

Kesme işlemine başlamadan önce bir kalemle şekli çizmeniz size daha yardımcı olacaktır.

3

Şekil vererek kestiğiniz plastik şişenin kesilen alanları keskin olabilir. Bunun için bir zımpara ile kesilen yalanları iyice zımparalayın. Böylece elinizi gezdiğirdiğiniz zaman bir pürüz kalmaması gerekir.

Kesilip, pürüzsüz hale getirilen plastik şişenin artık boyanması gerekiyor. İstediğiniz bir rengi seçin ve sprey boya ile şişenin dış yüzerini boyayın. Böylece yapacağınız şarj istasyonunun plastik şişeden olduğu kimse anlamayacaktır.

Boyama işlemini bir gazete üzerinde yapmanızı öneriyoruz. Böylece boya yapacağınız yer, sprey boyadan dolayı hasar görmeyecektir.

4

Boyanın kurumasını bekleyin ardından şarj istasyonunu kullanmaya başlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.