Ruh Halini Düzelten Sprey Nasıl Yapılır?

0

Uçucu yağların en güzel taraflarından biri çok farklı kullanım alanlarının olması. Temizlik ve ev yapımı güzellik ürünleri için uçucu yağların kullanımı hakkında sürekli yazılar yayınlıyoruz. Bazı uçucu yağların sizin ruh halini etkilediğini biliyor musunuz?

Mood Artırıcı Uçucu Yağlar
Pek çok uçucu yağın ruh halini değiştiren etkileri var ve bunların herhangi biri sizin ruh halinizi yükselten spreye harika bir katkı sağlayabilir. Birkaç farklı kombinasyon deneyin ve en çok neyi sevdiğinizi görün! İşte size ilham vermek için bazı ruh hali arttırıcı yağlar. Ruh halinizi düzeltecek 5 koku

Bergamot
Bergamotun çiçek kokusu stres ve endişe uyandıran durumlarda canlandırıcı ve sakinleştirici olabilir.

Tatlı portakal
Tatlı portakal harika kokuyor ve hem vücuda hem de zihne enerji veriyor! Havayı aynı anda temizleyecek bir enerji takviyesi için kullanın.

Günlük (Buhur)
Sıcak ve baharatlı kokusu, duygularınızda dengesizlik hissediyorsanız bile, rahat ve huzurlu hissetmenize yardımcı olabilir.

Nane
Nane yağı, tüm duyularınız için mükemmel bir uyanma çağrısı yapar!

Bunlar, kendi spreyinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz yağlardan sadece birkaçı. Uçucu yağlara ek olarak, sprey damıtılmış su ve cadı fındığı içerir. Cadı fındığı, su ve yağların daha kolay birleşmesine yardımcı olan bir emülgatör görevi görür. Karışım yine de zamanla ayrılacaktır, bu yüzden her kullanımdan önce iyice sallayın. Yiyecekler ruh halinizi nasıl etkiler?

Bu sprey tamamen özelleştirilebilir, ancak bu örnekte kullanmak üzere en sevdiğim duygudurum yağlarımdan birkaçını seçtim: limon ve lavanta! Limon yağı uykulu bir zihni yeniden canlandırırken, lavanta olumsuz duyguları hafifletmek için rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Sonuç, öğleden sonra üzerine çöken ağırlığı hızlıca atmanızı sağlar.

İhtiyacınız olacak malzemeler:
4 oz cam sprey şişesi
1 fincan su
1 fincan cadı fındığı
15 damla lavanta yağı
15 damla limon yağı

Spreyi kişiselleştirmek için, seçtiğiniz uçucu yağlardan toplam 20 damla ekleyin.

Yapılışı
Tüm malzemeleri sprey şişesinde birleştirin ve karıştırmak için sallayın.

Mood Düzeltici Spreyi Nasıl Kullanılır
Spreyi bir çeşit hava spreyi olarak da kullanabilir ve içinde ne kadar yer ayıracağınızı odaya, odadaki eşyaların üzerinede püskürtebilirsiniz. Tüm gün kokunuzu tutabilmek için kendi kıyafetlerinize bile püskürtebilirsiniz!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.