Şarap Şişesinden Meşale Yapın

0

Bahçeniz veya balkonunuz için meşaleler, dekorasyon mağazalarında çok yüksek fiyatlara satılıyor. Evet, fiyatları pahallı olmasına rağmen, bahçenize çok güzel bir ambiyans kattığıda inkar edilemez bir gerçek. Peki bu meşaleleri kendiniz çok düşük maliyetleri ve istediğiniz gibi yapmak ister misiniz? Yanıtınız EVET ise o zaman bizi takip edin

malzemelerKullanılacak Malzemeler:

  • Şarap şişesi veya bir başka boş şişe (ancak şarap şişeleri çok şık duruyor)
  • 1/2 x 3/8 bakır bağlama
  • Naylon bant (tesisatçılardan tel bağlamak için bulunabilirsiniz)
  • Tiki fitil
  • Sitronella yağı (sinek ve böcek kovucu özelliği olan bir yağ)

Nasıl yapılır?

Şarap şişesinini içine girecek kadar fitili belirleyin. Sonra fitilin uç kısmınabakır bağlantıyı takın ve fitilin ucuna düğüm atın. Bakır bağlantının oynamaması için naylon bant ile sabitleyin. Bu işlemin ardından fitilin geri kalan kısmını şişenin içine sokun. Fitil şişenin içinde istediğiniz kadar uzun olabilir. Bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Fitili şişenin içine soktuktan sonra bir huni yardımıyla sitronella yağını şişenin içine doldurun. Sitronella yağının böcek ve sinek kovucu özelliği bulunduğu için bu meşalenizi yaktığınız yerde (bahçe veya balkonda) rahatlıkla yaz akşamları oturabilirsiniz.

Güvenliği unutmayın    

Yaptığınız meşalenin devrilme olasılığını unutmayın ve bunun için mutlaka geniş bir kabın içine oturtun. Bunun için bizim size tavsiyemiz, buz kabı olacaktır. Böylece şarap şişesiyle de uyum sağlayarak, çok daha dekoratif ve güvenli olacaktır.

Gece sona erip, meşaleyi söndürmek istediğinizde fitilin üzerine boş bir bardak kapatmanız yeterli olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.