Selobant Kullanabileceğiniz 14 Farklı Yer

0

Hediyeleri sarmak ya da yırtılan bir kağıdı yapıştırmak gibi nedenlerle herkesin evinde mutlaka bir selobant vardır. Ancak, selobandı evde çok farklı yerlerde kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Selobandı, temizlikten güzelliğinize kadar pek çok farklı yerde kullanabilirsiniz.

1. Evcil hayvan tüylerini toplamak için
Evinizde beslediğiniz evcil hayvanınızın tüyleri kıyafetlerinizden, koltuklara, perdelere kadar her yerdedir. Yapışkan selobandı tüyleri toplamak için kullanın. Yumurta kolilerini değerlendirme yöntemleri

2. Küçük cam parçaları için
Kırık cam parçalarını temizlemek çok zordur. Elektrik süpürgesiyle temizleseniz bile küçük cam parçaları her zaman kalır. Selobant ile gözle bile zor görünen küçük cam parçalarını halı ve döşemeden kolayca toplayabilirsiniz.

3. Klavyeyi temizlemek için
Özellikle bilgisayar başında bir şeyler atıştırıyorsanız, kırıntıların klayvede tuşların arasına girmesi kaçınılmazdır. Bu tür kırıntıları elle alamazsınız ama selobant alabilir.

4. Hafif süslemeleri asmak için
Kiralık bir evde yaşıyorsanız ve duvarları çivi ile mahvetmek istemiyorsanız, fotoğraf ya da hafif süs eşyalarını duvarlarınıza selobant ile yapıştırabilirsiniz. Süt şişelerini değerlendirme yöntemleri

5. Çiçekleri düzenlemek için
Bir profesyonel gibi çiçekleri düzenlemek için selobant kullanabilirsiniz. Vazoya yerleştirdiğiniz çiçekler istediğiniz yerde durmayabilir. Bant yardımıyla çiçekleri düzenledikten sonra sabitleyebilirsiniz.

6. Etiket yapmak için
Mutfakta kavanoz ya da kutuların üzerini etiketlemek isterseniz, selobant ile etiketleri sabitleyebilirsiniz. Özellikle baharat kutularında etiketler işe yarar. Hangi kutuda ya da şişede hangi baharat olduğunu kontrol etmeden etiketiyle rahatlıkla bulabilirsiniz.

7. Yıpranmış ayakkabı bağları için
Ayakkabı bağcığının ucundaki plastik çıkınca bağcık hızla açılmaya başlar. Bunu önlemek ve hızlı bir çözüm için bağcığın ucunu bantlayabilirsiniz. Evde kabloları kamufle etmenin yolları

8. Yedek pilleri aletlere sarmak için
Çalar saatinizin ya da radyonuzun pili bittiğinde, yedek pil aramamak için, yedek pilleri bu aletlere bantla sarın. İhtiyacınız olduğunda yedek piller hemen elinizin altında olacaktır.

9. Mükemmel eyeliner sürmek için
Eyeliner sürmek biraz pratik ve ustalık isteyen bir iş. Her zaman tam istediğiniz gibi eyeliner süremeyebilir ya da iki gözünüzdeki eyeliner aynı çizgide olmayabilir. Mükemmel eyeliner sürmek için, selobant kullanabilirsiniz. Eyeliner süreceğiniz yere bant yapıştırıp, çizgiyi ona göre yapabilirsiniz. Eyeliner kuruduktan sonra bandı çıkararak bulaşmasını da önleyebilirsiniz. Mutfak ürünlerinin şaşırtıcı farklı kullanım alanları

10. Kaşlarınızı kusursuzlaştırmak için
Kaşlarınızı boyarken taşırıyorsanız, kaşınızın alt ve üstüne bant yapıştırın. Kalem kaşınızın dışına kaysa bile kaşınızın şekli bozulmaz.

11. Tırnak sanatı yapmak için
Tırnaklarınıza iki farklı renk oje sürmek isterseniz, tırnağınızın oje süreceğiniz bölümü açıkta kalacak şekilde bant yapıştırın. Ojeyi sürün ve kurumasını bekleyin. Sonra oje sürdüğünüz bölümün üstüne bant yapıştırın ve diğer tarafa farklı renk ojeyi sürün.

12. Fazla makyajı almak için
Aşırı makyaj yaptığınızı düşündüğünüz anlarda da selobant yardımınıza koşar. Yüzünüzün neresindeki fazlalığı almak istiyorsanız, bandı yapıştırın ve fazla makyajı alın.

13. Ayakkabı vurması için
Yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı vuruyorsa, ayağınıza selobant yapıştırın. Ayakkabının ayağınıza sürtmesini dolayısıyla ayağınızın yara olmasını önler. Saksılarınızı şıklaştırmak ister misiniz?

14. Yumurta çatlağını kapatmak için
Yumurtada küçük bir çatlak varsa, hava almaması ve akmaması için üzerine bant yapıştırın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.