Sirkeli Çok Amaçlı Sprey Temizleyici

0

Sprey temizleyicileri kullanmak her zaman çok kolaydır. Püskürtürsünüz silip geçersiniz. Her yüzeyde kullanabilirsiniz.

Sirke ihtiyacınız olan her şeydir. Bu malzeme her yerde çalışıyor – tezgahlar, yerler, evyeler ve tuvaletler. Duvarlarda ve pencerelerde de harika. Doğal asit bakteri ve virüslere karşı dayanıklıdır.

Esansiyel yağlarda sadece sirkenin kötü kokusunu almıyor aynı zamanda temizleme gücünü de arttırıyorlar. İyi kokan bazı maddeler ve ayrıca güçlü antibakteriyel ve anti-mantar özellikleri vardır: nane, okaliptüs, çay ağacı, lavanta, portakal, kekik, tarçın ve karanfil. Çamaşırda sirke kullanmanın 5 muhteşem yolu

Sirke İnfüze Nasıl yapılır?
Damıtılmış beyaz sirke
Otlar veya bütün baharatlar (portakal kabukları, limon kabukları, tarçın çubukları, bütün karanfiller, kekik, adaçayı vb.)
Kapaklı Kavanoz

Kuru malzemelerinizi ekleyin. Bir litrelik kavanoz içine çeyrek su bardağı malzeme yeterlidir. Eğer portakal, limon kabukları gibi büyük malzemeler varsa o zaman 1/2 bardak kadar kullanabilirsiniz. Sirkeye dökün ve kapağı sıkıca kapatın. Kavanozu biraz sallayın.

Malzemelerin sirkede 7-14 gün güneşli bir yerde demlenmesini sağlayın. Sirkenin rengini değiştiğinde kuru malzemeleri süzün ve sirkeyi aşağıdaki çok amaçlı temizleyici yapmak için kullanın. Beyaz sirkenin çok farklı kullanım alanları

LAVANTA SİRKESİ ÇOK AMAÇLI TEMİZLEYİCİ
Sirkeyi suyla seyreltin ve hafif bir dezenfektan olarak bir sprey şişesinde kullanın.
Sirkeyi 1 ila 4 oranında seyreltin. Bu, sprey şişenizin boyutuna bağlı olarak değişebilir. 1 su bardağı demlenmiş sirkeyi iki su bardağı su ile birleştirin. Bir sprey şişesine dökün ve 1 çay kaşığı lavanta esansiyel yağı ekleyin. Püskürterek temizliğe başlayabilirsiniz.

Not: Bunu mermerde kullanmayın! Taşı aşındırabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.