Şişeleri Temizleme Tableti Yapımı

0

Su şişeleri ve birçok farklı şişe daha şekillerinden dolayı temizlemesi çok kolay değildir. Bazı çıkıntılara fırça girmez, ulaşılması çok zordur. Bu durumda kullanabileceğiniz en iyi temizleme yöntemi şişe temizleme tabletleridir. su içtiğiniz şişeyi kimyasal bulunan tablet ile temizlemek istemiyorsanız, kendiniz yapabilirsiniz.

İhtiyacın olacak malzemeler:

1 fincan karbonat
1/4 kap sitrik asit
1/4 kap tuzu
1 çay kaşığı bulaşık deterjanı
1/2 çay kaşığı hidrojen peroksit

Yapılışı

Karbonat, sitrik asit ve tuzu küçük bir kaba ekleyin ve iyice karıştırın.

Ardından, bulaşık sabununu kuru karışım bulunan kaseye ekleyin. Daha sonra nazikçe karıştırarak hidrojen peroksiti damla damla ekleyin. (Hızlı eklemeyin kabarma meydana gelebilir.)

Tüm malzemeler iyi bir şekilde birleştirildiğinde, bir parça parşömen kağıdıyla fırın tepsisini kaplayın. Hazırladığınız malzemeyi bir torbaya koyun ve torbanın ucunu keserek tepsi üzerine küçük noktalar olarak sıkın. Hazırladığınız tüm karışımı kullanana kadar işlemi tekrarlayın.

Sekmelerin tamamen kurumasını sağlamak için fırın tepsisini gece boyunca ılık ve kuru bir yerde bırakın.

Fizzy Temizleme Sekmelerinizi Kullanma
Temizleme sekmelerinizi kullanmak çok kolay! Şişenizi veya kabınızı suyla doldurun, ardından temizlik sekmelerinizden birini aşağıya bırakın. 2 dakika kadar kabarma olacaktır. Adından kapağı şişenin üzerine yerleştirin. İyice çalkalayın, sonra temizlik suyunu boşaltın ve temiz suyla durulayın.

Cam, plastik ve metal su şişelerini temizlemek için bu tabletleri kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.