Siyah Tuzu Biliyor Musunuz?

0

Bir yemeğin tadı daha iyi nasıl yapılır? Ona bir miktar siyah tuz ekleyin. Yaygın olarak Hint mutfaklarında kullanılan siyah tuz, aynı zamanda popüler kaala namak olarak da bilinen bir tür Hint volkanik kaya tuzudur.

Adından farklı olarak, siyah tuz demir ve diğer minerallerin varlığından dolayı pembemsi gri bir tondadır. Çoğu yemeğe ayrı bir lezzet katar ve sağlıklı bir tuz olduğu bilinmektedir. Çeşitli sağlık yararları için bilinmesine rağmen, yapılan bilimsel bir araştırma yoktur.Çoğu insan mide problemleri için etkili bir ev ilacı olarak kullanmaktadır ve sodyumun düşük olduğu düşünülerek yüksek tansiyon seviyesine sahip kişiler için iyi olduğu bilinmektedir. İşte siyah tuzun sunduğu avantajlardan bazıları. Tuzu Evinizde 5 Farklı Sorunun Çözümü İçin Kullanın

Siyah tuzun sağlığa faydaları

1. Ortak tuza alternatif olarak bilinen
Günlük olarak tüketme eğiliminde olduğumuz ortak tuz veya sofra tuzu yüksek sodyum seviyelerine sahiptir ve sınırlı miktarda tüketilmelidir. Etkin bir alternatif olarak kullanılabilecek bir alternatif siyah tuzdur. Siyah tuz daha az işlenir ve daha az iyotlanır, bu da onu daha sağlıklı yapar.

2. Şişkinlik ve asitliği iyileştirir
Şişkinlik, bazıları aşırı yeme, alerji, kabızlık, IBS vb. Siyah tuzun alkalin özellikleri, midedeki aşırı asiti azaltmaya yardımcı olur ve mevcut mineralleri asit geri akışının neden olduğu hasarı azaltmaya yardımcı olur. Sizi bağırsak problemlerinden kurtarmaya yardımcı olan mükemmel bir müshil gibi davranır. Epsom Tuzunun Bitkiler Üzerindeki Etkileri

3. Kas krampı veya spazmı önleyebilir
Siyah tuz, kas fonksiyonlarını düzenlemede çok önemli olan ve ayrıca diğer mineralleri iyi emmeye yardımcı olan yeterli miktarda potasyum içerir . Kas kramplarını ve spazmlarını yeterince rahatlatarak etkili bir şekilde azaltabilir.

4. Su tutma azaltır
Su tutma, dokularda veya vücudun boşluklarında sıvı birikmesinden kaynaklanır; su tutma nedenlerinden biri aşırı sodyum tüketimidir. Genel tuzla karşılaştırıldığında siyah tuz, su tutumu için şaşırtıcı bir tedavi sağlayan daha az sodyum içeriğine sahiptir. Pembe Himalaya Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

5. Kan dolaşımını uyarmaya yardımcı olur
Siyah tuz, vücutta düzgün kan dolaşımı sağlayan, kan pıhtılarını ve kolesterol sorunlarını daha da azaltan doğal bir kan incelticidir .

Cilt bakımı için siyah tuz
Siyah tuzun antienflamatuar özellikleri ve kaba dokusu çatlak topuk, şişmiş ayak ve hatta burkulma iyileşmesine yardımcı olur.

Ek olarak, tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olan ve parlak bir cilt sağlayan temizleyici olarak da işlev görür. Biraz siyah tuz alın ve saf suyla karıştırın; çözelti gece boyunca bırakın. Tuzun suyu tamamen emmesi gerekir. Etkilenen bölgelere uygulayın. Dezenfektan Olarak Tuzlu Su Nasıl Kullanılır?

Detoksifikasyonda siyah tuz nasıl kullanılır?

Ilık suda bir çay kaşığı siyah tuz ekleyin ve her sabah aç karnına içilir. Bu çözelti, doğal bir detoksizatör olarak yardımcı olur ve tüm toksinleri vücuttan temizler.


Share.

About Author

Comments are closed.