Spor Ayakkabılarınızı Su Geçirmez Yapabilirsiniz

0

Günlük aktiviteler için tercih edilen spor ayakkabıları çok fazla aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Ömrünü uzatmak için, su geçirmez olmak, ayakkabıları sadece yağmur ve kar gibi koşullardan korumak değil, aynı zamanda zararlı döküntü ve lekelere karşı bariyer görevi yapar.

Bu tüm ayakkabılar için geçerli olmakla birlikte, genellikle en çok kumaştan yapılan spor ayakkabılar için önemlidir.

Spor ayakkabısı nasıl su geçirmez yapılır?
1. Adım
Önce ayakkabılarınızın bağcıklarını çıkarın. Temiz ve yeni spor ayakkabılar için doğrudan 9. adıma geçin. Spor ayakkabınızı portakal kabuklarıyla yenileyin

2. Adım
Kumaş spor ayakkabılarını bir lavaboya yerleştirin ve tamamen ıslanana kadar üzerlerine sıcak musluk suyu dökün. Spor ayakkabılar deri veya saten gibi daha hassas bir malzemeden yapılmışsa, bu yöntemi kullanmadan önce araştırın.

3. Adım
1 çorba kaşığı karbonat tozu, 1 çorba kaşığı toz deterjanı bir miktar su ile karıştırın. Karışım sonucunda bir macun elde edeceksiniz.

4. Adım
Temiz bir diş fırçasını karışıma batırın ve ayakkabıları dairesel hareketlerle fırçalamak için kullanın. Yüzeyini tamamını temizleyin. Bu, tüm kalıntıları giderir ve su yalıtım spreyinin yüzeye uygun şekilde yapışmasını kolaylaştırır. Çamaşır makinasında spor ayakkabı nasıl temizlenir?

5.Adım
Ayakkabıları bir kağıt havluyla silin, tüm temizleyicileri ve kalıntıları giderin.

6. Adım
Ayakkabıları soğuk suyla yıkayın.

7. Adım
Ayakkabıları gazete doldurur. Bu, kumaşı dik tutar ve daha kısa bir kuruma süresi sağlar.

8. Adım
Ayakkabıların gece boyunca kurumasını bekleyin. Ayakkabıların kuruması için geçen süre malzemesine bağlı olacaktır. Örneğin, poliüretan gibi kumaşlar kanvastan daha hızlı kurur. Küflenen bez ayakkabı nasıl temizlenir?

9. Adım
Kuru ayakkabıları dışarıda veya iyi havalandırılan bir alanda bir gazetenin üzerine koyun.

10. Adım
Ayakkabılara su geçirmez bir spreyi serbestçe püskürtün. Kutuyu ayakkabılardan 10 santim uzakta tutun ve kumaş tamamen kaplanana kadar sürekli uygulayın. Tam koruma için iki ila üç kat uygulayın.

11. Adım
Ayakkabıların gece boyunca tamamen kurumasını sağlayın. İşlemi her üç ayda bir veya ayakkabıların aşırı yağmura veya döküntüye maruz kalmasından sonra tekrarlayın.

Not: Dış mekan perakendecileri genellikle en ağır hizmet tipi su yalıtım spreylerini satarken, ayakkabı mağazaları günlük kullanım için spreyler satar. İkisinden birini seçerken, spor ayakkabınızın tam kumaşı için formüle edilmiş silikon bazlı bir sprey arayın, çünkü bu en uzun ömürlü ve etkili kaplama sağlayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.