Spor Ayakkabınızı Taşlarla Süsleyin

0

Bez spor ayakkabılarınız eski veya lekelenmiş olabilir. Bu ayakkabılarınızı taşlarla süsleyerek yepyeni ve şık bir ayakkabıya dönüştürebilirsiniz. Taşlarla süslenmiş spor ayakkabıların fiyatları çok pahallı. Kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler
Beyaz bez spor ayakkabı (tabi başka renk de olabilir)
Yapıştırıcı
Ahşap şiş
Makas
Cımbız

Yapılışı
1. Ayakkabılarınızı kullanıldıysanız mümkün olduğu kadar temizleyin. Üzerinde lekeler varsa bunları çıkarmaya çalışın. Daha sonra ayakkabınızı tamamen kurutun. Ayakkabılarınızı beyazlatmak için diş macunu kullanabilirsiniz. Çamaşır makinasında spor ayakkabı nasıl temizlenir?

2. Kullanmak istediğiniz taşları birbirinden ayırın.

3. Taşları ayakkabınıza yapıştırmak için ahşap şiş kullanın. Yapıştırıcı sürdükten sonra ayakkabınıza sabitlemek için cımbız kullanın.

4. Parmak ucundan başlayın ve bağcıklara doğru ilerleyin.

5. taşların sığmayacağı küçük bir nokta varsa, mücevherinizi dikkatlice ikiye bölün ve küçük alana yapıştırın.

6. Bağcıklara doğru ilerlerken, resimde görüldüğü gibi düz bir sıra taş olduğundan emin olun. Bez ayakkabılar nasıl temizlenir?

7. Ayakkabılarınızı gece boyunca kurumaya bırakın.

Spor ayakkabınıza göz kamaştırırken yapıştırıcı ile hata yaparsanız, korkmayın! DIY mücevherli ayakkabılarınızdaki hataları düzeltmek için aseton kullanabilirsiniz. Aseton süper yapıştırıcıyı bile çözebildiği için sökücü aseton bazlı olmalıdır. Asetonu taşları çıkarmak istediğiniz alana sürün. Taşlar kendiliğinden çıkacaktır. Taşlar ayakkabıdan çıktıktan sonra, tutkalın tamamen çıkarıldığından emin olmak için asetonu ayakkabın üzerine sürün. Beyaz converse ayakkabıları temizlenin hızlı ve basit yolu


Paylaş.

About Author

Comments are closed.