Tahta Mandallardan Yılbaşı Ağacı Süsü Yapalım!

0

Hemen hemen her yerde bulabileceğiniz tahta mandallardan, yılbaşı ağacını süslemek için kar tanesi şeklinde süsler yapabilirsiniz. Ağacınızda hangi renklerde süslediyseniz o renklere boyayabilirsiniz.

Kar tanesi şeklinde olacağı için beyaza boyarsanız hem daha gösterişli hem de daha güzel görünecektir.

Kar tanesi yılbaşı ağacı süslerini yapmak çok kolay, hemen nasıl yapacağınızı anlatalım.

Gerekli malzemeler:  

Tahta mandallar,

Tahta boyası,

Fırça,

Tahtayı yapıştırmaya uygun bir yapıştırıcı,

İp

Yapılışı:

Bir süsü yapmak için 8 mandala ihtiyacınız var. Öncelikle kullanacağınız tüm mandalların, 2 parçasını birbirinden ayırın ve fırça yardımıyla dilediğiniz renge boyayın.

Kuruduktan sonra mandallerın dış tarafına (düz tarafına) yapıştırıcı sürerek iki mandalı birbirine yapıştırın. Mandalları önce ayırıp sonra ayırdığımız taraf değil de diğer tarafından birleştirmiş olduk.

mandal1Öncelikle birbirine yapıştırdığınız 4 tane mandal çiftini, kafalarından birbirine yapıştırın. Yapıştırıcı sürdükten ve parçaları bir araya getirdikten sonra, birkaç dakika o şekilde sabit tutarak, yapıştırıcının kurumasını bekleyin.

Yapıştırdığınız 4 çift mandalın, her birinin orta kısımlarına birer adet mandal gelecek şekilde, yeni mandal çiftlerini yapıştırın. Toplamda 8 çift mandal yapıştırmış olacaksınız.

Görsellerden de daha iyi anlayabilirsiniz.

mandal2

 

Kar tanesi şeklindeki yılbaşı ağacı süslerini yapmak işte bu kadar kolay, bir ip yardımıyla hemen ağacınıza takabilirsiniz.

 

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.