Tarçın İle Yapabileceğiniz 9 Şaşırtıcı Fayda

0

Sonbahar ve kış mevsiminin kokularını düşündüğünüzde tarçın kokusu akla ilk gelenlerden biridir. sadece lezzeti ve kokusu değil, tarçın farklı özellikleriyle de yüzyıllardır kullanılıyor. Bu yazımızda tarçının farklı yararları ve kullanım alanlarını ele aldık. Doğru tarçını satın aldığınızdan emin misiniz?

1. Saç uzamasını hızlandırın
Bir tarçın tedavisi, saç derisini uyandırmanıza ve genel saç gelişimini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Tarçın ve balı eşit miktarlarda karıştırın ve kafa derilerinizdeki sorunlu bölgelere uygulayın. 15 dakika bekletin, sonra her zamanki gibi yıkayın.

2. Güveleri Püskürtün
Giysilerinizi güvelerden korumak için tarçın ve diğer baharatların bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bir tarçın çubuğu, 1 yemek kaşığı karabiber ve 1 yemek kaşığı karanfil ile küçük bir poşet doldurun. Poşeti çekmeceye yerleştirin veya dolabınıza asın. Neden daha fazla tarçın tüketmeliyiz?

3. Masada yer ayarlaması yapın

Bir davet veriyorsunuz ve masada kişilerin nereye oturacaklarını bir kağıda yazın. kağıdı tabakların içine bir tarçın rulosuna takarak koyun.

4. Ahşap mobilya çizikler
Ahşap mobilyalarda çiziklerini yok etmek için tarçın kullanın. Çizilmiş alanlara tarçın sürün ve ovun. Çizikler yok olacaktır.

5. Aracınızda koku olarak kullanın
Arabanızda bir hava spreyi olarak tarçın kullanın ve bazı büyük ek avantajlar yaşayın! Tarçın kokusunun uyanıklığı artırdığı ve kaygıyı azalttığı gösterildiğinden, daha az stresli bir yolculuk yapabilirsiniz. Çiceklerin dibine neden tarçın dökmeliyiz?

6. Sporcunun Ayak Tedavisi
Tarçın antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu da onu atlet ayağı gibi fungal koşullar için mükemmel bir doğal çözüm haline getirir. Kolay bir işlem yapmak için, 4 bardak suya 10 tarçınlı çubuk kaynatın. Karışımı soğumaya bırakın, sonra ayaklarınızı yaklaşık 20 dakika boyunca ıslatın. Gerektiği kadar tekrarlayın.

7. Deodorize Halılar
Tarçın, büyük bir koku gidericidir ve halılar için koku giderici bir toza mükemmel bir katkı sağlar. Koku giderici halı tozu tarifi

8. Mide bulantısını yatıştırır
Tarçında bulunan antioksidanlar (küçük dozlarda tüketildiğinde) bir midenin rahatlatılmasına yardımcı olabilir. 10 dakika boyunca 1 bardak suya 1 tarçın çubuğu ekleyerek basit bir “tarçın çayı” hazırlayın. Ilık olarak için. Sabah kahvenize tarçın eklemek için 8 neden

9. Açlığı yatıştırır
Tarçın, kan şekerinizi düzenlemenize yardımcı olabilir ve gün ortası isteklerini azaltır. Sabah yulaf ezmesi veya kahve fincanına biraz tarçın serperek gün boyu kan şekerinizi ayarlayın.


Share.

About Author

Comments are closed.