Tek Kullanımlık Seyahat Paketleri Nasıl Yapılır?

0

Kısa süreli iş yolculuklarına çıkarken, çantanızı diş macunu, şampuan, saç kremi gibi büyük şişelerle doldurmak istemezsiniz. Ancak otellerin ürünlerini de kullanmak istemiyorsanız o zaman size tek kullanımlık paketleri nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız. Böylece çantanız şişmeyecek ve kendi ürünlerinizi seyahat sırasında kullanabileceksiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Kamışlar

Makas

Pense

Çakmak

Tükenmez kalem

Yapılışı

Kamışları 4 santim uzunluğunda keserek işe başlayabilirsiniz. Kamışın her iki tarafı da açık olacaktır. İçine koyacağınız malzemenin diğer taraftan akıp gitmemesi için çakmakla kamışın bir tarafını ısıtın. Plastik olduğu için hemen eriyecektir. Bir pense ile eriyen ucu sıkın. Plastik birbirine yapışarak kapanacaktır. Ardından içine koymak istediğiniz ürünü içine sıkın.

Kamışın içine ürünü sıkmakta güçlük çekerseniz, o zaman örneğin diş macununu bir torba içine koyun. Torbanın ucunu kesin ve kamışın içine yerleştirin. Sonra sıkın. Torba huni görevini görecektir.

Kamışın içine istediğiniz ürünü koyduktan sonra ucunu yine çakmala ısıtın ve pense ile sıkıştırarak kapatın.

 

Daha sonra ürünleri karıştırmamak için üzerine tükenmez kalemle ne olduklarını yazın. İşte sayehet için tek kullanımlık ürünleriniz hazır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.