Tüy Toplayıcı Yapışkanlı Rulo İle Temizleyebileceğiniz 15 Şey

0

Her yerde tüy bırakmayan yapışkanlı ruloları sadece evlerinde hayvan besleyenler değil, herkesin kullanması gerekiyor. Çünkü bu ruloları çok farklı amaçlar için kullanabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Sizler için araştırdık ve ruloları kullanabileceğiniz farklı alanları biraraya getirdik.

1. Küçük pul veya konfetiler
Herhangi bir odada temizlenmesi gereken en zor şeylerden biri küçük yayılan nesnelerdir. Parıltı ve konfeti gibi. Bunları toplamak için ruloyu kullanabilirsiniz.

2. Abajurları Temizleyin
Abajurlar temizlenmesi zor eşyalardır. Çamaşır makinasına atamazsınız, elde yıkamanız gerekir. Bütün bunlardan kurtulun ve tüy bırakmayan bir rulo kullanın. Ne kadar kir ve toz topladığınızı görünce şaşıracaksınız.

3. El çantanızı temizleyin
Çantaların zeminleri zamanla küçük kırıntılar ve kirlerle dolar. Ruloyu çantanın içine daldırın ve hareket ettirin. Bebek bezi çantası, evrak çantası, sırt çantası veya spor çantanızı da bu yöntemle temizleyebilirsiniz.

4. Çekmeceleri Temizleyin
El çantaları ve arabalar gibi çekmeceler de kolayca ihmal edilebilecek karanlık, temizlenmesi zor bölgelerdir. Çekmecelerde yapışkan rulo kullanmak çok iyi sonuç verir.

5. Halı veya Mobilyalarınızı Hızla Temizleyin
Elektrik süpürgesiyle temizleme için vaktiniz yoksa yapışkanlı rulo işinize yarayacaktır. Ruloyu tahta ve cam üzerinde bile kullanabilirsiniz! Kanepenizin ve sandalyelerin altına sığdıklarından, ağır mobilyalarınızı hareket ettirmenize gerek yoktur. Tüy toplama rulosunu altına yuvarlayın ve tozu çıkarın.

6. Arabanızın Ulaşılması Zor Bölümlerini Temizleyin
Her arabanın güneş gözlüklerinin ve cep telefonlarının konulduğu ulaşılması zor yerleri vardır. Sürücü koltuğu ile orta konsol arasındaki alan her zaman toz ve kirle kaplanır. Bu bölümleri yapışkan rulo ile temizleyin.

7. Kırık Camı Temizleyin
Bir cam kırıldığında, geride kalan tüm küçük cam parçalarını iyice temizlemek neredeyse imkansızdır. Kalan parçaları almak için dikkatlice yapışkanlı ruloyu kullanabilirsiniz.

8. Giysilerinizi dökülen kepeği temizleyin
Tüy toplayıcı rulo ile omuzlarınıza dökülen kepekleri tek bir hamlede toplayabilirsiniz.

9. Evcil Hayvanınızdan Zararlıları Alın
Köpeğiniz ya da kediniz işbirliği yapmak için istekli olmayabilir, ancak evcil hayvanınızın üzerindeki az sayıda pire ve keneyi hızlı bir şekilde atmak için iyi bir yol, tüylerinin üzerinde rulo döndürün.

10. Dikiş Odasının Küçük Yardımcısı
Dikiş dikerken etrafa yayılan iplik parçaları, kumaş parçaları gibi maddeleri toplamak için yine rulo kullanabilirsiniz. Düşen iğneleri de toplayabilirsiniz.

11. Saç Kesimi Sonrası Temizlik
Bir saç kesiminin ardından giysilerinize giren saçları yapışkan rulo ile toplayabilirsiniz.

12. Perdelerin tozunu alın
Tozlu perdeleri bir kaç ayda bir kuru temizleyiciye götürmek yerine yapışkan rulo ile temizleyebilir, toz ve kiri alabilirsiniz.

13. Dokulu Tavanların Temizliği
Dokulu bir tavanınız varsa, çok fazla kir ve yağ birikintisi elde edebileceğinizi bilirsiniz (tavanın her tarafında küçük tüyler olabilir). Bir uzatıcıya sahip bir boya silindiri kullanın, her iki ucuna da bir tüy toplama silindiri koyun (tam olarak uyuyor) kir ve toz hemen toplanacaktır.

14. Boya Merdaneninizi Hazırlayın
Boya rulonuzdaki tüyleri azaltmak ve en pürüzsüz yüzeyi elde etmek için, her kullanımdan önce bir yapışkan rulo ile rulo fırçalarınızın üzerinden geçin.

15. Oyuncakları Temizleyin
Tüy toplama rulosu, kürklü oyuncakların temizlenmesinde iyi bir iş çıkarır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.