Yıkama Sırasında Kaybolan Çoraplar

0

Ev hanımların çok iyi bildiği ve sık sık yaşadığı sorunlardan biri çorapların yıkamı sırasında kaybolmasıdır. Makinaya bir çift olarak çorap koyarsınız yıkama sonrasında çoraplardan birinin olmadığını görürsünüz. Acaba birini mikanaya koymadım mı diye sorarsınız ama günün sonunda elinizde teki olmayan bir çorap kalır.

Bu sonuçu değiştirmenin 3 yolu var. Bu yazımızda size bu yöntemleri anlatacağız.

1. Hepsi aynı olan çorapları alın

Teklerinin kaybolacağını gözönüne alarak çorapları her zaman aynı modal ve renkte seçin. Böylece bir teki kaybolsa bile diğer tekini kullanabilirsiniz. Elinizde bir çok aynı renk ve modelde çorap bulunur.

2. Çorap çantası yapın

Çorapların kaybolmasından şikayetçi iseniz o zaman makinaya koymadan önce bir çorap çantası yapın. Çorapları içine koyun ve çantanın ağzını kayapın. Böylece çorapların yıkama sırasında kaçmasını önlemiş olursunuz. Aileniz kalabalık ise o zaman herkes için ayrı bir çanta oluşturun. Aile bireyleri kirli çoraplarını kendi çantalarına koysun. Yıkama sonrasında da çorapları eşleştirmek için sıkıntı çekmezsiniz.

3. Çengelli iğne ile birleştirin

Çorapları bir çengelli iğne ile eşleştirin. Yıkama sırasında kaybolmaları veya karışmalarına engel olursunuz. Kurutma sırasında iğneyi çıkarın. Bir sonraki yıkama için çengelli iğneyi saklayın.

Bu arada elinizde tekleri kaybolmuş çoraplar varsa bunları hemen atmayın. Bir sepet içinde biriktirin. Ayda bir kez kontrol edin. Mutlaka tek olan bir kaç çorabın eşini bulacaksınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.