Yılbaşı Ağacına Tarçınlı Süsler Hazırlayın

0

Yeni yıl yaklaşıyor ve birçok evde süslemeler başladı bile. Yılbaşı ağaçlarının en güzel süslerinden biri de tarcınlı dekoratif süslerdir. Ayrıca ağacınızda bulunan bu süsler, kokuyusuyla da evinizin havasını değiştirecektir.

Size bu yazımında tarçınlı süslerin tarifini vereceğiz ama unutmayın bu süsler yenmiyor. Çünkü içine hamurun sert olması için tutkal koyacağız. Eğer tutkal olmasa kesinlikle yenebilirdi. Renkli ve Lezzetli Yılbaşı Çikolatası Tarifi

12

Gerekli olacak melzemeler:

1 su bardağı toz tarçın

1/2 su bardağı elma rendesi

1/2 su bardağı beyaz okul tutkalı

Küçük kase su

Yapılışı:

Karıştırma kabında tarçın ve elmayı birleştirin. İkisi iyice birleşinceye kadar karıştırın. Ardından içine tutkalı dökün. Tamamen kombine oluncaya kadar karıştırın. Karıştırmanın sonlarına doğru elinizle karıştırmanız daha doğru olacaktır. Çünkü hamur sertleşmeye başlayacaktır.

Karıştırma işlemi bittikten sonra hamuru streç ile sarın ve bir saat oda sıcaklığında bekletin. Yılbaşı Ağacınızı Kurutulmuş Portakal Dilimleri ile Süsleyin!

Ardından fırını 200 dereceye getirin ve tepsiye parşömen kağıdı serin.

112

Hamuru bir rulo haline getirin sonra da oklava ile kalın bir hamur olacak şekilde açın. Hamur çok sert ise o zaman su ilave ederek ovulma kıvamına getirebilirsiniz.

Hamura hangi şekli vermek istiyorsanız, şekilli hamur kalıplarını kullanarak şekilleri çıkarın.

Şekil verdiğiniz hamurların üzerine asılmaları için delikler açın. Yılbaşı Sofraları İçin Yaratıcı Mumluklar Yapın

Yaptığınız şekilleri tepsiye koyun ve fırına atın. Yüksek sıcaklıkta piştiği için hamurda yayılma olmayacaktır.

 

2 saat fırında pişirin. Her yarım saatte bir hamurları ters çevirin. Pişirme bittikten sonra hamurun iyice sertleşmesi için oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

İsterseniz pişen şekillerin üzerini boya ile boyabilirsiniz. Boya veya mürekkebin kuruması için bekleyin.

Ardından renkli ipler veya şeritlerle süslerinizi yılbaşı ağaçına asabilirsiniz. Dekoratif Yılbaşı Ağacı Yapmak İster misiniz?

İsterseniz bu süsleri gelecek sene yeniden kullanmak için saklayabilirsiniz. Bunun için süsleri ağzı kapanan plastik torbaların içine koyun. Süsleri torbanın içine koyarken her biri kağıt havlu ise sararsanız, birbirlerine temas ederek hasar görmesini önlersiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.