Yastığınızı Ne Sıklıkta Değiştiriyorsunuz?

0

Yastığımız her günün sonunda en iyi arkadaşımızdır. Ona en çok ihtiyacımız olduğunda hep oradadır. Onsuz yaşayamayacağımızı söylemek abartı olmaz.

Ne yazık ki, en iyi dostumuzu bir süre sonra her seferinde değiştirmemiz gerekecek. Yastığımız yoğun kullandığımız şeylerden biri. Düşünün hayatımızın üçte birini uyuyarak geçiririz. Bununla birlikte, çoğu insan yıllarca ve yıllar boyunca aynı yastığı kullanıyor. Yastık temizliği nasıl yapılır?

10, 20 ya da 30 yıl boyunca aynı yastığı bile kullanıyorlar. Tabi bu süre çok uzun. Kesinlikle yapmayın. En fazla bir buçuk yıl kullanın.

Neden mi? Öncelikle, her gece birkaç saat aynı yastığı kullanıyorsunuz. Ten, saç ve ter sebebiyle yastığınız doğrudan ev tozu akarlarını çeker. Hollanda’da ortalama bir yastıkta 350.000 bakteri bulunur, bu da yenisini almak için iyi bir neden olabilir…!

Sonuç olarak, aynı yastığı çok uzun süre kullanmak alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Sabahları uyandığınızda kırmızı gözler, hapşırma veya burun tıkanması yaşıyorsanız, yastığınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Hem de en kısa sürede.. Yastıktaki sarı lekeler nasıl çıkarılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.