Yatağa Gitmeden 10 Dakika Önce Yapılacak 5 Şey

0

Sabah evden erken çıkıp işe gidecekler bu 5 maddeyi uygularlarsa hem güne daha iyi başlarlar hem de rahat bir uyku çekerler!

1. Bulaşıkları Yarına Bırakmayın

Evde yemek yapmanın hem daha temiz hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı olduğu bir gerçek. İşten eve gelince yemek hazırlayıp  yedikten sonra bastıran ağırlık ve yorgunluktan sonra bulaşıkları ertesi güne bırakılabiliyor. Kirli bir mutfak ve pis bulaşıklar ertesi gün eve geldiğinizde yemek yapma şevkinizi kıracak, sizi dışardan yemek söylemeye itecektir. Bu nedenle gece yatmadan önce bulaşıkları makineye yerleştiriverin.

2. Sabah Giyeceklerinizi Hazırlayın

Eve gelince fırlatıp attığınız kıyafetleri kaldırıp ertesi gün giyeceğiniz kıyafetleri hazırlamak sabah size vakit kazandıracak, daha iyi güne başlamanızı sağlayacaktır.

3. Ortalığı Bulmak İstediğini Gibi Bırakın

İşten eve gelip yemek yedikten sonra biraz rahatlamak herkesin ihtiyacı. Rahatlarken film- dizi izlemek, konsol oyunu oynamak gibi aktiviteler sırasında ortaya dağılan dvdler, kablolar, yastıklar, atıştırmalıklardan kalan kırıntılar, boş tabak ve bardakları toplamak ertesi gün işten eve geldiğinizde moralinizin bozulmamasını sağlar. Temiz ve toplu bir eve gelmek sizi iyi hissettirir.

4. Çöpü Hazırlayın

Sabahları evden çıkarken çöp atarız ve sabah hem banyo hem mutfak çöplerini ayarlamak vakit alır. Akşamdan hazırlarsanız sabah bununla vakit kaybetmiş olmazsınız.

5. Liste Yapın

Gece yatağa yattığınızda yarın yapacağınız işler kafanızda dönüp durur, uykunuzun kaçmasına neden olabilir. Yapılacak işleri, alınacak ihtiyaçları, hedefleri yazmak kafanızın boşalmasını sağlar daha rahat bir uyku uyumanıza imkan verir.

İyi geceler!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.