Yatak İçin Doğru Battaniye Nasıl Seçilir?

0

Soğuk kış gecelerinin vazgeçilmezi battaniye alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bir battaniye satın almak söz konusu olduğunda, nelere dikkat ediyorsunuz? Rengine, boyutuna ya da yumuşaklığına mı? Doğru battaniyeyi seçmek oldukça basittir, ama yine de özen ister. Battaniye nasıl yıkanır?

Doğru boyutu seçin
Yatağınız için bir battaniye satın alıyorsanız, yastığı saracak kadar geniş, yanlardan alta sıkıştıracak kadar geniş olmalı. Battaniye satın almaya gitmeden önce yatak ölçünüzü alın ve ona göre çok küçük ya da çok büyük ölçülerde battaniye satın almayın.

Doğru kumaşı seçin
Çok çeşitli türlerde battaniye var, anca siz ihtiyaçlarınıza en uygun battaniye kumaşını seçin. Mevsim geçişlerinde hangi yorgan ve battaniye kullanılmalı?

Pamuk: Pamuklu battaniyeler, tekrarlanan yıkamaya karşı iyi bir şekilde dayanırlar; bu da alerjik rahatsızlığı olanlar için iyi bir seçimdir. Dokumaya bağlı olarak, pamuk bir yaz örtüsü olarak kullanılabilecek kadar hafif veya kış sıcaklığı için yeterince ağır olabilir.

Yeşil bir yaşam tarzı tercih edenler için organik pamuklu battaniyeler alınabilir.

Yün: Yün ağır, sıcak ve nemin buharlaşmasına izin verirken mükemmel izolasyon sağlar. Çok ağır ve sıcak bir battaniye isterseniz harika bir seçimdir, ancak bazı insanlar yüne karşı duyarlıdır. Astım gibi alerjik bir sorununuz varsa yün sizin için kötü bir seçim olacaktır.

Kaşmir: Yumuşak, sıcak ve ipeksidir, ancak aynı zamanda çok pahalıdır. Kuru temizleme olmadan yorgan nasıl yıkanır?

Sentetikler: Battaniye için birçok sentetik kumaş vardır. Akrilik, polyester ve mikrofiber yaygın olanlarıdır. Sentetik battaniyeler sıcaktır, ancak sıklıkla çok miktarda statik elektrik çeker ve saç, toz ve iplikleri tutmaya meyillidir. Ucuzdur ama çabuk yıpranırlar.

Polar: Rahat, ekstra sıcak ve çok ağır olmayan polar battaniyeler çocuklar için özellikle popülerdir.

Elektrikli battaniyeler
Elektrikli battaniyeler, sentetik malzemelerden üretilir ve sıcaklığı kişisel rahatlık seviyenize göre ayarlamanıza izin verir.

Güvenlik gereği, elektrikli bir battaniyenin üzerine asla bir yorgan veya başka bir battaniye koymayın.

Elektrikli battaniye açıkken uyumayın, yatağa gitmeden önce açın, yattığınızda battaniyeyi kapatın. İnanılmaz kolay, yorgana nevresim geçirme yöntemi

Çocuk odalarında bulundurmayın.


Share.

About Author

Comments are closed.