Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

0

Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması için mutlaka yatak koruyucu ped kullanmak gerekiyor. Peki yatak koruyucunuzu nasıl daha uzun yıllar sağlam ve temiz tutacağınızı biliyor musunuz? Biraz çaba ve neredeyse sıfır maliyetle yatak koruyucunuzu da alerjenlerden uzak tutmak ve her daim tertemiz koruyabilmek mümkün.

Gerekli Malzemeler:

Nasıl Kullanacaksınız?

  1. Bir cam kavanoz içine karbonatı koyun. Her yağdan 8’er damla ekleyerek karıştırın. Okaliptüs nefes ferahlatmak için oldukça etkilidir. Nane de benzer bir görev görür ve ferahlık verir. Lavanta da kokusuyla son derece hoş bir etki bırakır. Hem de gece uyumadan önce rahatlamanıza yardımcı olur. Tüm malzemeleri ekledikten sonra kavanozu iyice çalkalayarak karıştırın.
  1. Eğer çıkarılabilir bir yatak koruyucunuz varsa (bazı yatakların kendiliğinden koruyucu pedi olur) ve uzun bir süredir bunu yapmadıysanız, koruyucu pedi ters çevirin.
  1. Koruyucu pedinizi tüm bakterilerin ve toz böceklerinin ölmesi için sıcak suda yıkayın. Daha etkili bir temizlik için sirke de kullanabilirsiniz. Sirke aynı zamanda koruyucu pedin çok daha yumuşak olmasını sağlar. Yataklar hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek
  1. Eğer koruyucu pediniz çıkarılmıyorsa, hazırladığınız karbonatlı karışımı koruyucu pedin her yerine eşit olarak dökün. Kavanozdan döktüğünüz karışımı ellerinizle de dağıtabilirsiniz. Süzgeç kullanarak da hızlı ve eşit şekilde karbonatı pedin üzerine yaymanız mümkün.
  1. Bu karışımı 1 saat kadar pedin üzerinde bekletin. Karbonat kötü kokuları emerek pedi temizleyecek ve yağlar da ferahlatıcı bir etki yaratacak. Hatta mümkünse 2 saat bile bekletebilirsiniz.
  1. Yeterince beklettikten sonra temiz bir elektrik süpürgesi ucuyla karbonatı iyice süpürün. Bu sayede hem karbonat kalıntılarından hem de alerjenlerden ve toz böceklerinden tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer yatağı o gece kullanmayacaksanız, karbonatlı karışımı 1 gece bekletmek daha kalıcı bir etki yaratır. Yatak böceklerinder doğal yöntemle kurtulun
  1. Artık tertemiz pedinizin üzerine çarşaflarınızı sererek hem sağlıklı hem de mis kokulu bir uykuya dalabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.