Vantilatörden Soğuk Hava Almanın Yöntemi

0

Yine sıcak! Gündüzleri sıcaklık tatilde ve yazlık giysiler giyildiğinde güzel olabilir ama evimize girdiğimizde bu sıcaklık rahatsız edici oluyor. Özellikle geceleri uyumakta zorluk çekebilirsiniz.

Geceleri hava soğuk olsa da, ısı genellikle evlerimizin içinde kalır uyumamızı güçleştirir. Tabii ki klimanız varsa bu sorun olmaz. Ama evinizde sadece vantilatörünüz varsa bunu klima gibi serin hava üflemek için kullanabilirsiniz. Vantilatörle yatmanın faydalarını biliyor musunuz?

Normalde, fanı kendinize doğru hava üfleyecek şekilde yerleştirirsiniz (örneğin odanın bir köşesine). Ancak bu klima etkisini yapması için farklı bir yerleşim gerekir.

Dışardaki serin havayı kullanmalısın. Yatak odanızdaki pencereyi açın. Bir sonraki adımda, yatak odanızın kapısına vantilatörü yerleştirin. (kapı açık). Ancak, odanın içine bakmasına izin vermeyin, bunun yerine diğer tarafa bakmasını sağlayın, böylece havayı koridora üfler. Fanı en yüksek ayara getirin. Fan şimdi odadaki ılık havayı emer ve bu da soğuk hava havasının odaya emilmesine neden olacak şekilde hava basıncında bir değişikliğe neden olur. Tabii ki, bu yöntem evinizdeki her oda için çalışıyor! Fanı pencerenin önüne de yerleştirebilirsiniz. Vantilatörden kışın da yararlanabilirsiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.