Yaz Ayları İçin İçecek Önerileri

0

İnsan yaşamında 4 mevsim önemini koruyan bir konudur su tüketimi. Artan sıcaklıklar ile birlikte yaz aylarında daha çok tüketilmeye başlanmaktadır. Ancak birçok insan sürekli su içmekten sıkıldıklarını ve farklı ve serin içecek seçenekleri arayışına girdiklerini belirtmektedirler.

Günde En Az 2,5 Litre Sıvı Tüketimi

  • Uzmanların insanları sürekli uyardığı konu su tüketimidir. Uzmanlara göre günde en az 2,5 litre su tüketilmelidir. Bu sıvı miktarına gün içinde tüketilen kahve ve çaylar dâhil edilmemelidir. Zira uzmanlar çay ve kahve gibi kafeinli içeceklerin vücutta suyun sağladığı faydaları sağlamak yerine vücuttan su atılmasına sebep olduğunu belirtmektedirler.
  • Birçok insan uzmanların önerilerine uyuyor olsa da şikâyetçi oldukları bir konu vardır. 2,5 litre su içmek sıkıcı gelmekte ve özellikle yaz aylarında serinletici içecek seçenekleri aramaya başlamaktadırlar.

Alternatif İçecekler

Özellikle yaz aylarında artan sıcaklıklar ile birlikte serinleme ihtiyacı da artmaktadır. Klimalar ve vantilatörlerin yetersiz kaldığı yaz aylarında herkes serinletici yiyecek ve içecek arayışına girmektedir. Suyu sadece bir şekilde tüketmek yerine buzlu ve değişik aromalarda içecekler hazırlayarak serinlemek de mümkün olacaktır. Bunlardan bazıları;

  • Salatalıklı su
  • Limonlu su
  • Yeşil elmalı su
  • Soğuk çaylar
  • Soğuk kahveler
  • Limonatalar ‘dır.

Bu içeceklerin arasında limonata ve soğuk çaylar bilinen tarifler ile yapılıp istenilen soğukluğa geldiğinde tüketilebilir. Salatalıklı ve limonlu sular ise bir gece önceden hazırlanıp buzdolabına koyulmalı ve ertesi gün istenilen sıcaklıkta tamamı bitecek şekilde tüketilmelidir. Salatalıklı ve limonlu su günlük tüketilmesi gereken bir içecektir. Bu suların hazırlanışı salatalık ve limon dilimlerinin su içerisinde bir gece bekletilmesi şeklinde olduğundan daha fazla beklediklerinde toksik etki göstereceklerdir.

Uzmanlar Öneriyor

Aromalı su hazırlıklarınızda karışımları isterseniz meyveler ile de yapıp aynı teknik ile güzel aromalarda sular elde edebilirsiniz. Özellikle salatalıklı ve limonlu su için uzmanların bir önerisi de su içerisine zencefil dilimlerinin de eklenmesidir. Bu sayede suların vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olduğu tespit edilmiştir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.