Yıkadığınız Çamaşırlarınızın Sertleşmesini Önleyin

0

Temiz havada çamaşırlarınızı dışarıya asmak aslında çok güzeldir. Ancak çamaşırlarınızın her zamankinden daha sert olduğunu hissedebilirsiniz. Açık havada kuruttuğunuz giysilerinizin sertleşmemesi için yapmanız gereken bir kaç uygulama var. Sonuçlarını beğeneceksiniz.

1. Çamaşır Yıkarken Beyaz Sirke Kullanın
Çamaşır deterjanının çözülmesine yardımcı olmak için çamaşır makinesindeki son durulama döngüsüne yarım bardak beyaz sirke ekleyin.

Sirke, doğal bir kumaş yumuşatıcıdır ve ticari kumaş yumuşatıcılarda bulunan yapay kokuları eklememiş olacaksınız. Sirke kokusu kıyafetler kuruduğunda kaybolacak, bu nedenle endişe etmenize gerek yok.

2. Daha Az Çamaşır Deterjanı kullanın
Çamaşırlarınızda kalan deterjan kalıntısı, onları kuruttuğunuzda kıyafetlerinizin sertleşmesine neden olur. Çamaşır makinesinde kullandığınız deterjan miktarını azaltın. Önerilen miktarın yarısı, giysilerinizi temizlemek için genellikle yeterlidir.

3. Çamaşırlarınızı Asmadan Önce Kurutma Makinası Koyun
Çamaşırlarınızı asmadan önce 10 dakika kurutma makinasına koyun. Bu hava ile giysilerinizin kabarmasına neden olur. Böylece kururken daha az sertleşme meydana gelir.

4. Çamaşırlarınızı mutlaka silkeleyin
Onları asmadan önce mutlaka silkeleyin. Silkeleme işlemi aslında kurutma makinası gibi bir görev görür. Giysilerin havalanmasına ve kabarmasına neden olacağı için sertlik azalacaktır.

5. Rüzgarlı Günde Çamaşır Daha Yumuşak Olur
Rüzgarlı günlerde çamaşır asarsanız sert olmayacaktır. Hava dolaşımı çamaşırlarınızı yumuşatacaktır.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.