Yılbaşı Gecesi Evde Olmanın İyi Yanları Nelerdir?

0

Yılbaşı gecesi her yer pahalı ve kalabalık olacak. Dışarı çıkmak istediğiniz zaman herkesin farklı yerlere gitmek istemesi, bir arada eğlenmeniz için en büyük engel. Yeni yıl; birlik, beraberlik, mutluluk anlamına gelir ancak bütün arkadaşlarınızla ya da ailenizle dışarı çıkmanız imkansız olabilir. Oysa ki bir ev partisinde ailenizi, sevgilinizi ve arkadaşlarınızı birleştirmeniz mümkün. Yılbaşı gecesi evde parti yapmanın en iyi yanları neler mi?

Bütün sevdiklerinizle bir arada olmanız

Aile üyelerinizin, yakın arkadaşlarınız birlikte olacağınız için çok daha samimi bir ortam yakalamanız mümkün. Böylece kimse gergin bir ortamda, kasılarak eğlenmek zorunda kalmaz.

Sadece sevdiğiniz yiyeceklerden oluşan bir menü hazırlayabilmeniz

Yılbaşını birlikte kutlayacağınız arkadaşlarınızla beraber bir menü oluşturabilirsiniz. Görev paylaşımı yapıp, bol yemek çeşidine sahip bir menü oluşturmayı başarabilirsiniz. Bu sayede hem fazla para harcamamanız hem de en zengin menü ile yılbaşı gecesini geçirebilirsiniz.

Çok daha uygun fiyata sarhoş olmanın keyfini yaşamanız

Dışarıda içkili ve yemekli bir partiye vereceğiniz para standartlara bakıldığında 300 TL. Evde yaptığınız parti için, her arkadaşınız 30 TL destek verdiğinde buzdolabınızı ağzına kadar dolduracak içki sizin olur! 🙂

Sadece sevdiğiniz şarkıların çaldığı bir gece geçirmeniz

 Bir sanatçının bütün şarkılarını sevmeyebilirsiniz. Yılbaşı gecesi dışarı çıktığınızda mutlaka bir grup ya da bir sanatçı sahnede olacaktır. En iyi ihtimalle farklı şarkılardan mix yapan bir DJ dinlemek zorunda kalırsınız. Eğer evde bir parti verirseniz müzikleri siz seçersiniz. Eğer siz seçmezseniz bir arkadaşınız ayağı kalkar ve “Tamam müzik benim işim arkadaşlar” der. Geceyi en sevdiğiniz şarkıları dinleyerek geçirirsiniz.

Evdeki eğlenceniz istediğiniz kadar uzatabilecek olmanız

Yılbaşı gecesi dışarıda eğlendiğiniz zaman, bulunduğunuz mekan kaça kadar açık olacak ise bu süre zarfında orada olabilirsiniz. Çok eğlenmeniz gecenin bitmesini engellemez. Ancak evde yapılan bir parti bitiş saatini sizin belirlediğiniz bir parti anlamına gelir. Eğlence devam ettiği sürece parti devam eder.

Özenle hazırlanmış, sevdiklerinizin olduğu bir sofrada olmanız

Yılbaşı her zaman kalabalık sofralar anlamına gelir. Birçok kişinin olduğu, sohbetlerin edildiği, herkesin birbirine uzattığı yemek tabakları anlamına gelen, özenilerek hazırlanmış ve donatılmış bir sofra ve sevdikleriniz! Bundan daha güzel ne olabilir ki?

Arkadaşlarınızla anlamsız ve çılgınca oyunlar oynayabilecek olmanız

Sessiz sinema, Tabu, Tombala gibi oyunlar evdeki herkesi eğlendirecek, neşeendirecektir. Unutulmaz anılar biriktirmenize yaracak bu dakikaları dışarıda yaşayamazsınız.

Her anınızın fotoğrafını çekebilir ve fotoğrafçıya para ödemek zorunda kalmazsınız

Parti sürdüğü sürece bir sürü anı fotoğraflar sayesinde ölümsüzleştirebilirsiniz. Herkes doğal pozlar verir. Sonsuza kadar saklayabilirsiniz. Bütün resimler ücretsiz olur ve ertesi gün gecenin tamamını hatırlamayanlar için komik anları maillerine gönderebilirsiniz

Sarhoş olduğunuz zaman sadece yakınlarınıza rezil olmanız

Yılbaşı geceleri içkinin çok kaçırıldığı gecelerden biri. Bir yılı uğulayıp, diğer bir yıla merhaba derken duygusal ve mutlu anlar yaşayıp içkinin dozunu kaçırabilirsiniz. İşte bu anlarda, ertesi gün utancağınız hareketler yaparsanız da en yakınlarınızın yanında ve evde yapmış olacaksınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.