Yoğurt Lekesi Nasıl Çıkarılır?

0

Lezzetli ve besleyici, yoğurt sofralarımızda vazgeçilmez besinlerinden biridir. Ancak gömleğinize gelen bir parça yoğurt tüm günü lekeli geçirmenize neden olabilir.(Yoğurt Yemek İçin 4 Neden)

“Yoğurt,” kombinasyon lekesi “olarak adlandırılıyor, çünkü sorunlara neden olabilecek pek çok madde içeriyor . “Süt, şeker, yiyecek boyaları, yağlar ve meyveler yoğurdaki bütün içeriklerdir ve farklı kumaşları renklendirebilirler. (Fırında Hızlı Yoğurt Nasıl Yapılır?)

Endişelenmeyin, vereceğimiz ipuçları ile yoğurt lekesini özellikle de meyveli yoğurt lekelerini ortadan kaldırabilirsiniz. (Evde Lezzetli Yoğurt Mayalamanın Püf Noktaları)

Bir Yoğurt Lekesinin Temizlenmesi İçin 3 Adım
İlk adım olarak yoğurt giysinize geldiyse bir kaşıkla mümkün olduğunca tüm yoğurdu kumaş üzerinde kazıyın.

Ardından mümkün olan en kısa sürede elinizden geldiğince lekeyi kuru bir havluyla veya peçete ile silin. Çabucak çalışın ve fazla ıslatmak için zamanınız olmayabilir. Kağıdınızın her zaman temiz tarafıyla silin ki, kağıt havlu üzerindeki yoğurt başka yerlere bulaşmasın.

Elinizin altında leke sökücü varsa kullanın. Yoksa lekeli bölümü yıkayın.

Ve Şimdi Şaşırtıcı İpucu İçin: Limon Suyu
Eve döndüğünüzde gömleğinizde veya giysinizde hala renk değişikliği görüyorsanız, limon suyuna batırılmış bir bezle silin. Hemen yıkayın. Lekenin çıkmış olduğunu göreceksiniz. Limon suyu yoğurtun içinde bulunan enzimleri parçalayacaktır.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.