Yüzünüz İçin Kullanabileceğiniz 10 Gıda

0

Şu anda mutfağınızda bulunan bir çok malzeme aslında sizin cilt güzelliğiniz için bulunuyor. Büyük paralar ödeyerek aldığınız cilt bakım ürünlerinin esasını da bu gıdalar oluşturuyor. Bu yazımızda sizlere bu gıdaları nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Yeşil çay – Cilt üzerindeki kızarıklıkları ve tahrişi azaltır. Yeşil çay ile yüzünüzü durulamanız halinde içinde bulunan antioksidanlar cildiniz için çok yararlıdır.

Avokado – Mükemmel bir nemlendiricidir. Avokado püresini bir yüz maskesi olarak kullanabileceğiniz gibi vücudunuzun her bölgesine de uygulayabilirsiniz.

Kiraz – Süperstar bir antioksidandır. Cilt renginin korunmasını sağlar.

Yulaf ezmesi – Önemli anti-inflamatuar özellikleri vardır. Yulaf ezmesi ile banyoda yüzünüzü hafif bir şekilde fırçalayın. Cildinizdeki tüm ölü derileri yok edecektir.

Papaya – Cildinizdeki farklı renk bozukluklarını yok etmek ister misiniz? Papaya da bulunan enzim sayesinde hazırlayacağınız maske size bunu sağlayacaktır.

Limon – Tırnaklarınız ve saçlarınız için çok faydalı olan limonu yüzünüz için de kullanabilirsiniz. Limonda bulunan asit sayesinde yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Yumurta akı – Yumurta beyazı maskesi cildin tonu ve dokusunu geliştirmek için klasik bir yoldur.

Zeytinyağı – Cilt ve saç için mükemmel bir nemlendiricidir.

Şeker – Doğal bir peelingdir. Dudak ve vücud için kullanabilirsiniz. Şekeri zeytinyağı, bademyağı veya kayısı yağı ile karıştırın.

Bal – Doğal antimikrobiyaldır. Ayrıca yatıştırıcıdır ve cildin içine nemi çeker. Maske veya bir nokta tedavi olarak kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.