Yüzünüzde Yapmayı Bırakmanız Gereken 4 Kötü Alışkanlık

0

Cilt güzelliği için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aynı zamanda yapılmaması gereken hareketler vardır. Bu yazımızda yüzünüzdeki cilt güzelliği için yapmamanız gereken noktaları derledik. Cildinizin bozulmaması, yaşlanma etkilerini azaltmak için yapmamanız gereken 4 önemli nokta şunlar:

1

  1. Yüzünüze dokunmaktan kaçınınız. Siz gün içinde bir çok şeyi tutmak için ellerinizi kullanıyorsunuz. Ellerinizle sürekli olarak yüzünüze dokunursanız, o zaman ellerinizdeki mikrop ve bakterileri yüzünüze taşımış olursunuz. Eğer sürekli olarak yüzünüze dokunmak gibi alışkanlığınız varsa o zaman o zaman ellerinizin temiz olduğundan emin olun.

2

  1. Dudaklarınızı yalamayın. Dudaklarınızı sürekli olarak yalamak, çatlamasına neden olur. Bunu önlemek için yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olun.

Dudaklarınızdaki kuruluğu gidermenin en iyi yollarından biri vazelindir. Yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürün. Vazelin dudaklarınızın kurumasını önlerken, nemi de dudaklarınıza kilitler.

Dudaklarınız pul pul olduysa, ozaman haftada bir kez yumuşak hareketlerle ince şekerle ovun. Yaklaşık iki dakika kadar ovduktan sonra dudaklarınızı yıkayın. Ardından vazelin sürün.

3

  1. Gözlerinizi ovmayın. Göz çevresindeki cilt çok hassas ve incedir. Gözlerinizi elinizle ovmak iltihaplanmaya neden olabilir. Gözlerinizin kaşınması halinde temiz ellerinizle, parmak ucunuzla hafifçe dokunarak gözlerinizi kaşıyın.

4

  1. Sivilcelerinize dokunmayın. İçinde bakteri bulunan sivilcelere dokunmanız halinde cildiniz tahriş olabilir ve yaralara neden olabilir.

Sivilcelerinizden kimyasal olmayan bir yöntemle kurtulmak isterseniz, sivilcenin üzerine her gün bir miktar çay ağaçı yağı sürün. Bu uygulama büyük ölçüde inflamasyonu azaltabilir.

Soğuk odada uyumaya çalışın. Eğer siz sıcak odada uyumayı istiyorsanız, o zaman yavaş yavaş oda sıcaklığını düşürün. Ancak üşüdüğünüzü düşünüyorsanız o zaman ayaklarınıza çorap giymeyi unutmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.