Zamanı Durdurmak için Fotoğraf

0

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri, hemen hemen her gün hayatımızdan bir kareyi telefonlarımızla kaydediyoruz. Bunların çoğu da bir kol mesafesinden kendi kendimize çektiğimiz selfieler, yani bizdeki yeni adıyla öz çekimler.  Ancak fotoğraf çekmek, fotoğrafçılık, zamanı bir kareye hapsetmek bundan çok çok daha fazlası ve bir kere tadına varıldığı zaman ölene dek vazgeçilmeyecek büyük bir tutku. Bu tutkunun hayat bulacağı ilk yer ise sokaklar.

Sonbaharda hayatınıza bir daha kolay kolay çıkaramayacağınız tatlı bir uğraş dahil etmek isterseniz fotoğraf makinesi ile sokağa adım atabilirsiniz. Nereden başlarım, nasıl ederim diyorsanız da yapacağınız ilk şeylerden birisi kısa süreli amatör kurslardan birisine katılmak olabilir. Ya da fotoğrafçı bir arkadaşınız varsa onunla beraber bir gününüzü sokaklarda fotoğraf çekmeye ayırmak, bu işe nerden ve nasıl başlayacağınız hakkında fazlasıyla fikir verecektir.

Birçok kişinin fotoğraf çekmek istemesine rağmen, bu işe adıma atamamasının nedenlerinden birisi de maliyeti. Daha doğrusu pahalı bir hobi olduğu düşünülerek işin aslı hakkında hiçbir fikir sahibi olmadan vazgeçmek. Fotoğraf makinesi, lens, filtre, tripod, çanta, hafıza kartları derken oldukça kabarık bir liste çıktığı aşikar. Eğer siz de bu düşüncede iseniz içiniz rahat olsun. Bu ekipmanların hepsini birden alıp yollara düşmenize gerek yok. Oldukça basit bir makine ile bu işe başladığınız zaman eksiklerinizi kendiniz görecek ve zamanla ihtiyacınız doğrultusunda güzel bir set kurabileceksiniz. Bu yüzden içinizde birazcık merakınız varsa bu bahar yollara düşmek için kendinize şans tanıyabilirsiniz. Yıllar sonra dönüp geriye baktığınız zaman en değerli hazineden, zamandan arta kalan birçok şeyi heybenizde bulacaksınız.

 

 

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.