Zencefilli El Peelingi Tarifi

0

Eller bir kadının en önemli yerlerinden biridir. Her zaman bakımlı ve yumuşak olması beklenir. Bu yazımızda size yumuşacık ellere sahip olmanız için hazırlayacağınız el peelingi tarifini vereceğiz. Ellerinizdeki ölü cilt hücrelerini atacaksınız. Kendiniz kullandığınız gibi arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz.

Malzemeler:

1 su bardağı kahverengi şeker

¼ fincan hindistancevizi yağı

¼ fincan badem yağı (veya başka bir soğuk preslenmiş yağ)

1 yemek kaşığı kıyılmış zencefil

Yapılışı:

Taze zencefili soyup doğrayın. Ellerinizi ovma sırasında yararlı olması için zencefili iyice küçük dilimler haline getirmeyi unutmayın. Zencefili bir kabın içine koyun ve üzerine hindisten cevizi yağını ilave edin. Ocağı düşük ısıya getirin ve zencefil ile hindistan cevizi yağını ısıtın. İkisinin birleşmesi için 5 dakika ocak üzerinde kalması yeterlidir.

İki madde iyice birbirine karıştıktan sonra süzün. Süzülmüş hindistan cevizi yağı ile zencefili soğumaya bırakın. Çok soğuması gerekmiyor ama oda sıcaklığına getirin. Ardından üzerine badem yağını ilave edin. İyice karıştırın. Son olarak içine kahverengi şekeri ekleyin veya iyice karıştırın. Bu işlem sırasında karışım kalınlaşacak ve donmaya başlayacaktır.

Bir kaşık yardımıyla saklayacağınız kabın içine karışımı doldurun ve kapağını kapatın.

El peeligini istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.