Zımpara Kağıdı İle Yapabileceğiniz 12 Farklı Şey

0

Evinizde zımpara kağı olabilir. Veya nalburdan alıp evinizde bulundurabilirsiniz. Zımpara kağıdı zımparalamanın yanı sıra başka birçok farklı kullanımı olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıdaki 12 işlem için yeni kağıt almanıza gerek yok, evdeki tek zımpara kağıdını hepsine kullanabilirsiniz.

1. Kavanozlar
Cam kavanozları açamamanız durumunda mutfak çekmecelerinizde bir parça zımpara kağıdı bulundurun. Sert doku size kavanozun kapağı üzerinde daha fazla kavrama sağlar, bu da daha kolay açabileceğiniz anlamına gelir. Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

2. Kesme tahtaları
Bir süredir kullanıyorsanız, bıçakların neden olduğu oluklar ahşapta görünecektir. Burada küçük parçalar ve yiyecekler kalabilir ve yiyecek ürünleri ahşabı renklendirebilir. Kesme tahtasını yeni gibi görünmesi için ince zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın ve yeniden yağlamak için toksik olmayan bir mineral yağ kullanın.

3. Dökme demir
Bunu en iyi tencere veya tavalarınıza yapmanızı önermiyoruz, ancak paslanmaya başlayan bir dökme demir tavanız varsa, bu yöntem gerçekten yardımcı olabilir. Pasları zımparalamak için bir miktar zımpara kağıdı kullanın. Bu, tencerenin veya tavanın yüzeyindeki bir miktar dengesizliği gidermek için de çalışabilir.

4. Ayakkabı
Yeni alınan ayakkabıların altı genellikle çok kaygandır. Altının kaymaması ve tutuşunu arttırmak için biraz zımpara kağıdı ile zımparalayın. Bu şekilde, kayma ve düşme olasılığınız daha düşüktür. Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

5. Kazaklardaki tüyler ve topaklar
Bir parça zımpara kağıdı ile ovalayarak tüyleri ve topakları kazaktan çıkarın. Sadece bir yöne sürün. Kağıt tüyleri giderir ve süveterinizi yeni gibi yapar.

6. Süet
Süet ayakkabılarınız, montunuz veya çantanızda birkaç küçük lekeler varsa, bunları bir zımpara kağıdı ile ovalamaya çalışabilirsiniz. Süet sert bir dokuya sahiptir, bu nedenle kağıda hafifçe sürterek, kumaşa zarar vermeden lekeleri çıkarabilirsiniz.

7. Makas
Makanızın körelmiş olması veya tutkal sıkışması durumunda, zımpara kağıdını keserek düzeltebilirsiniz. Bir taşla iki kuş yakalayacaksınız: Kağıt, makasınızı tekrar keskinleştirecek ve tutkal kalıntılarını giderecektir.

8. Pas
Bir parça ince zımpara kağıdı ile aletlerinizdeki pastan kurtulun. Pasın zımparalanması biraz zaman alacaktır, ancak bu şekilde aletinize zarar verme riskiniz olmaz. Limon Yağı İçin 20 Mükemmel Kullanım

9. Kalem
Kalemtraşınız yoksa kalemin ucuna bir parça zımpara kağıdı sarın ve güzel, keskin bir ucu elde edene kadar (her zaman aynı yöne hareket ederek) ovalayın.

10. Derz temizliği
Banyonuzdaki veya mutfağınızdaki derzleri kirlenince onları temizlemek imkansız gibi görünebilir. Bir zımpara kağıdını ikiye katlayın ve harç bağlantılarını hafifçe zımparalamak için kenarı kullanın. Yine de dikkatli olun, çünkü fayanslar çizilebilir.

11. Tohumlar
Tohumları toprağa atmadan önce hafifçe zımparalayarak Tabiat Anaya yardım edin. Bu şekilde, tohumların dış katmanını çıkarırsınız ve bu tohumun suyu emmesi daha kolay olur. Artık daha hızlı çimlenecekler!

12. Sümüklü böcek
Saksıları bahçenize bir zımpara kağıdının üzerine yerleştirin. Sümüklü böcek kağıda dokunmak istemeyecek, böylece kabın içine tırmanamayacak ve çiçeklerinize zarar vermeyeceklerdir. Hayatınızı Kolaylaştıracak 9 Farklı Lastik Bant Kullanımı


Paylaş.

About Author

Comments are closed.