Zor Bir Durumdan Nasıl Kurtulacağınıza Dair İpuçları

0

Nerede, ne ile karşılaşacağımızı bilemeyiz değil mi? Zaman zaman hepimiz zor ve utanç verici durumlarla karşı karşıya kalmış, ya bir yolunu bularak ucuz atlatmış ya da rezil olmuşuzdur.

İşte istatistikler sonucunda ortaya çıkan, insanların en fazla başına gelen zor durumlar ve bu durumlarda hayatını kurtaracak ipuçlarını paylaşmak istedim.

Biraz tedbirli olarak, hiçbir anın bozulmasına izin vermemek elinizde! 🙂

• Bir erkek ya da kız ilk buluşmada 30 dakika içinde karşı taraftan hoşlanıp hoşlanmadığına karar verir. Karşınızdaki kişiden sıkıldığınızı söyleyemediğiniz için 3 4 saate yakın yemek yemek ister misiniz? Tabi ki hayır, işte bu nedenle buluşmaya girmeden önce alarmısınız 30 dakika sonrasına kurun mutlu değilseniz biri sizi arıyor ve oradan ayrılmalısınız. Seni sonra ararım işten arıyorlar demeniz yeterli. 🙂

• Restoranda ne yiyeceğinizi bilmiyorsunuz. Paranız oldukça az. Bu sizin gerilmenize ve kızarmanıza karşı tarafı rahatsız etmenize neden olur. Bırakın karşı taraf menüyü incelesin siz izin alın ve lavaboya gidin. Teknoloji çağını boşa harcamayın. Hızlı bir şekilde Foursquare girin ve mekanın tavsiyelerine bakın. Sonra masaya emin adımlarla dönün ve ben bunu yiyeceğim meşhurdur diyerek karşı tarafa tavsiyede bulunun.

• Bu tavsiye bayanlar için; evde otururken 15 dakika içinde hazırlanmanız gerekebilir. Hoşlandığınız çocuk 1 saat kadar boş vaktim var derse anında aşağıda olmalısınız işte bu nedenle her zaman salaş beyaz bir tişört ve bir Jean kenara koyun temiz dursun. Siyah göz kaleminizin ucu açık olsun ve saçlarınızı hızlı toplamak için bir saç modeli belirlemeyi unutmayın, parfümünüz el altında olsun. Çantanızda makyaj malzemeleriniz olursa yolda hızlı bir şekilde makyaj yapabilir ya da girdiğiniz mekanda hızlı bir şekilde makyaj yaparak masaya dönebilirsiniz.

• Günlük hayatta yaşadığınız en kötü muhtemelen pantolonunuzun yırtıldığı andır. Bu andan kaçmak isteyen erkekler mutlaka yanında yedek pantolon götürmeli iş yerindeki masanın çekmecesine koymalı.

• Sizin için çok özel bir bayan ya erkekle yemeğe çıktınız. Bu gece hiç bir şeyin ters gitmemesi gerekiyor, uzun zamandır bu geceyi bekliyordunuz. Eee en iyi arkadaşlar ne için var? En yakın arkadaşınız da, sizin için bu gecesini feda etsin ve acil bir durumda yardımınıza koşacak şekilde telefonunuzu beklesin. Örneğin, heyecandan cüzdanınızı unuttunuz, arayın arkadaşınızı getirsin.


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.