Başarılı Insanların Yatmadan Önce Yaptıkları 9 Şey

0

Yatmadan önce yaptığınız bazı şeyler genellikle ertesi gün ruh halinizi ve enerjinizi etkileyecektir. Ertesi gün zinde ve mutlu hissetmek istiyorsanız, uykuya dalmadan önce yapacaklarınızı bilmeniz gerekir.

Başarılı insanların başarılı olmasını zihinsel ve bedensel sağlıklarına bağlıdır. Sağlık için yeterli uyku en önemli unsurdur.

Yapılan araştırmalara göre, başarılı insanların uyumadan önce yaptıkları rutin hareketler araştırıldı. Size aşağıda anlatacağımız bu hareketler başarıyı getiriyor. Siz de bunlardan birini veya birkaçını alışkanlık haline getirin, başarınızın arttığını göreceksiniz.

  1. Okuyun

Uzmanlar okumanın başarılı insanların ortak olarak yaptıkları eylem olduğu kosunuda hemfikirler.

Bir çok liderin yatmadan önce kısa bir süre de olsa okuduğu biliniyor. Okumak, sadece öğrenmekle ilgili olmayabilir. Kurgu roman veya antik felsefe gibi kitaplar olabilir.

  1. Yapacakların listesini hazırlayın

İyi bir gece uykusu için zihnin temiz olması gerekir. Başarılı insanların bu konuya dikkat ettiği biliniyor. Ertesi gün yapacaklarınızın listesini eksiksiz olarak hazırlayın. Böylece gece boyunca başka ne yapacaktım? veya Ne zaman yapmalıyım? gibi sorular zihninizi meşgul etmez.

  1. Ailenizle vakit geçirin

Eşinizle sohbet etmek, çocuklarınızla konuşmak veya köpeğinizle oynamak sizi rahatlatır. Başarılı insanların mutlu bir aile yapısı olduğu bilinmektedir.

  1. Başarıları takdir edin

İş yerinde bir çalışanınız iyi bir iş başarıldıysa bu duygunuzu karşınızdakine belirtin. Takdir etmek ve şükran duygusunu göstermek, size rahatlatır.

  1. Meditasyon yapın

Birçok başarılı insan, yatmadan önce 10 dakika meditasyon yapar. Meditasyon, vücudunuzun rahatlamasına ve zihninizin sessizliği için harika bir yoldur.

  1. Her akşam aynı saatte yatağa girin

Çok meşgul insanların uyku sorunları olduğu bilinmektedir. O kadar yoğundurlar ki, uyumaya vakit bulamazlar. Uzmanlar, uykunun alışkanlık haline gelmesi için her akşam aynı saatte yatağa gidilmesini öneriyorlar.

  1. İş ile ilişkinizi kesin

Gerçekten başarılı insanlar, yatağa yatmadan önce işle ilişiklerini kesiyor. Kesinlikle e posta kontrolü yapmıyorlar. Kafanızı kesinlikle işten uzaklaştırmanız gerekiyor.

  1. Olumsuz olayları unutun

Gün içinde yaşanan olumsuz durumlar genellikle akşamları yatarken akıllara gelir. Bu durum stres yaratır. Bu stresi dağıtmak için olumlu olayları düşünmeye çalışın.

  1. Yarının başarılı olacağını hayal edin

Bugün nasıl bir gün geçirirseniz geçirin, yarının iyi olacağını hayal edin. Çocukların yaptıkları gibi hayal gücünüzü kullanın. Sizin rahatmanızı ve uykuya mutlu bir şekilde dalmanızı sağlayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.