Beden Diliyle Karşınızdakini Etkilemenin 8 Yöntemi

0

Beden dili ilk izlenimler konusunda son derece önemlidir. Özellikle röportajlar ya da ilk görüşte olduğunuz birisiyle bağlantı kurarken, vücut dilinizin vereceği sinyaller olumlu anlamda size yardımcı olabilir. Doğru beden dilini kullanmak fark yaratmanıza yardımcı olur, hatta sizi daha hoş gösterebilir. Tanımadığınız biriyle ileşitim kurarken bu ipuçlarınızı aklınızda bulundurun.

Yavaşça gülümse
Birine gülümsediğiniz zaman hızlı bir şekilde gülümseyip, sonra tekrar orjinal ifadenize dönerseniz bu samimi bir gülüş olmaz. Gerçek gülümsemeler yavaş yavaş olur, ancak çok yavaş yapmayın. Çünkü üpertici olabilir. Aynada pratik yaparak doğal bir gülümseme taklidi yapmaya elinizden gelenin en iyisini yapın.

Daha derin bir sesle konuşun
Sinirli veya heyecanlandığınızda, sesiniz daha yüksek bir aralıkta ortaya çıkabilir. Derin bir nefes alın ve ses tonunuzu indirin, çünkü daha derin bir sesin daha fazla yetki ve güven sahibi olduğu düşünülmektedir. Aslında, köpekler bile, kendilerine bir emir vermeye çalıştığınız zaman daha derin seslere daha iyi tepki verirler.

Göz teması kurun
Biriyle konuşurken, göz teması kurmak ilgi ve güven demektir. Göz temasından kaçınarak başka yerlere bakmak karşı tarafasrahatsızlık verebilir. Gözle temas kurmanın zamanının çoğunu harcayın, ancak kısaca mola vermeyi unutmayın.

İyi duruş sergileyin
Oturun veya düz durun eğilmeyin. Eğik duruş sizi daha az profesyonel gösterebilir ve sizi daha az güven verici ve hevesli gösterebilir.

Vücudunuzu kullanın
Vücudunuzu hafifçe konuştuğunuz kişiye doğru ilerletin. Bu, ilgiyi yansıtıyor. Bununla birlikte, rahat olduğunuzu göstermek istiyorsanız biraz geriye yaslanın. Eğilmekte aşırıya kaçmayın ya çok ileriye eğilirseniz veya çok geriye yaslanırsanız ilgisiz gibi görünmenizi sağlarsanız, kişisel alan hakkında hiçbir fikriniz yokmuş gibi görünebilir.

Kıpırdama
Ellerinizi sıkmayın veya bacaklarınızı sallamayın. Çünkü bu sinirlilik veya huzursuzluğu tasvir edebilir. Rahatlayın ve hareketlerinizi yavaşlatın.

Çapraz kalmayın
Elleriniz ve bacaklarınız çapraz olmasın. Çünkü bu seni soguk ve uzak hale getirebilir.

Ayna hareketi
İnsanlar çoğunlukla bilinçsizce birlikte oldukları kişileri yansıtırlar. Konuşmacı ile birlikte gülümseme veya kaşlarını çatma gibi şeyleri yapabilirsiniz ya da başkasının elleriyle konuştuğunu görürseniz daha çok jest yaparsınız.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.