Davranışları Sınırlamak

0

Nasılsınız? Hangi tavırla güne uyandınız? Hangi tavır gününüzü yönetiyor? Sizi sınırlayan tavırlarınız üstündeki fişi çekmeye davet ediyorum. Olabileceğinizin hepsi olmaya karar verin, bunu kendinize borçlusunuz. Cehaletten doğan ve bilmeden edindiğiniz, sınırlayan tavırları tırpanlayın.

Acaba statükoyu koruma itkiniz her şeyi kaybetme korkusundan mı geliyor? Kendi yarattığınız ihtiyaçlarla mı yoksa çok bilmişliğinizle mi yönlendiriliyorsunuz? Kendiniz hakkındaki gerçeği ancak güvensizliğinizi bırakıp (maviliğe açılan pencereden) geleceğe baktığınızda öğrenebilirsiniz.

Şu anda yaptığınız şey ne derece önemli? Zihniniz mevcut durumunuzun ve geçmiş dramların ötesinde bir gelecek mi yaratıyor? İleri mi gidiyorsunuz, yoksa geçmişinize mi tutunmaya çalışıyorsunuz? Hızınız nerede?

Zihniniz gerçekliğinizi yaratır. Neden sonsuz bir inanılmaz bilgi kaynağından içmek istemeyesiniz? Hangi sınırlayan tavırlar size engel oluyor?

Sizi yeni bir potansiyeli hayal etmeye davet ediyorum. Alışkanlıkla yaptığınız şeyleri yapmaya ihtiyacınız yok, özellikle de bu tekrar eden davranışınız artık size hizmet etmiyorsa.

Sizi, kendilerine nesnel bir şekilde bakan ruhsal savaşçılara katılmaya davet ediyorum. Diğerleri utanıp uzaklaşır, saklanır ve kendi aptalca hayatlarını sır olarak tutabileceklerini düşünürken açık penceredeki mavilikten daha iyi bir gelecek görüyor olabilirsiniz.

Eğer hayatınızı açık penceredeki mavilikten izliyor olsaydınız, hayatınız şimdi olduğu gibi olur muydu dersiniz? Elbette ki hayır. Sınırlı, sevilmeyen davranışlar halihazırda içinde yaşadığınız koşulları yaratır.

İçinizde olanı ancak bakmaya karar verdiğinizde görebilirsiniz. Kendinize dışarıdan bakmanıza gerek yok. Kendi konularınızla uğraşın ve diğerlerininkini kendilerine bırakın. Kendi sınırlanmış alanınızda zeki olduğunuzu ve tüm cevapları bildiğinizi düşünebilirsiniz ancak kibrinizin ötesine geçtiğinizde, öğrenecek çok şey olduğunu görürsünüz. Sınırlayan davranışlarınızla geri tutulduğunuzda, enerjiniz bağrınızda oturakalır. Aydınlandığınızda (Vermek ve İyilik ve Tanrı sözcüklerinin silinmez bir şekilde bedeninizin tüm hücrelerine yazıldığını görebildiğinizde) enerjiniz alnınıza oturur.

Tavırlarınız enerjinizin doğal olarak oturduğu yerle ve bilinçli karar verme düzeyinizle belirlenir.

Bu yüzden, açık bir seçeneğiniz var: Bulunduğunuz yere saplanıp kalmaya devam edilebilir veya kendi içinize doğru ilerleyerek, introspektif olarak ve daha derinlerinizi tanıyarak potansiyelinize doğru gelişebilirsiniz. Kendinizin tanrısı olmak, hayatınızın çoğunda olmaktan“hoşlandığınız” hayalet kişi olmaktan daha kolaydır. Taktığınız maskeler ve oynadığınız oyunların sonu yoktur ve asla size hizmet etmez. Potansiyelinizi anlamak ve ona erişmek için, açık penceredeki maviliklere bakmalısınız!

 


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.