İnsanların Sizden Hoşlanmasını Sağlamak Çok Kolay

0

İş görüşmesi gibi bazı durumlarda iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukça zor olabilir. Tabii ki, insanların sizden hemen hoşlanmasını istiyorsunuz ve bu özellikle de gerginseniz, bu da kolay değil. Uzmanlar herkesin bilmesi gereken birkaç ipucu veriyor. Örneğin, birisiyle ilk buluşmada, iyi bir ilk izlenim bırakmanız için izleyebileceğiniz birkaç adım vardır.

Duruş
En önemli şey duruşunuza dikkat etmektir. Bu iyi bir ilk izlenim için çok önemlidir. Kalbinizi daima konuştuğunuz kişinin karşısına getirin. Yani çapraz açıda durmayın veya kollarınızı bağlamayın. İş görüşmesine giderken yapılması ve yapılmaması gerekenler

Göz teması
Takıntılı gibi diğer kişinin gözlerine bakmanız gerektiğini söylemek istemiyoruz, çünkü bu rahatsız edici olabilir. Yine de, konuşurken gözlerine bakmak önemlidir. Bu söylenenleri dinlediğinizi gösterirken, karşı tarafa da hoş bir izlenim verir.

Gülümseme
Gülen ilk kişi sizseniz, insanların sizi dost canlısı biri olarak algılaması daha olasıdır. Her zaman yüzünde bir gülümseme ile etrafta durmak zorunda değilsiniz, ancak ilk kez birisiyle tanışırken bir gülümseme harikalar yaratacaktır.

Tokalaşma
Birinin elini sıkmadan önce her zaman bir şeyler söylediğinden emin ol. Bu iyi bir izlenim bırakacaktır. Ardından, kişinin elini sıkıca kavrayın ve isimini tekrarlayın. İş görüşmesinde hangi renkler tercih edilmeli?

İleri eğilmek
Bir konuşma sırasında geriye yaslanmayın, çünkü sanki ilgilenmiyormuşsun gibi gelecektir. Biraz öne eğilin ama kollarınızı bağlamayın. Bu sizi açık ve ilgi çekici gösterecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.