İşyerinde Daha Üretken Olmak İçin 5 İpuçu

0

Verimlilik ile mücadele, hepimizin aşina olduğumuz bir şeydir. Gün içinde verimliliğimizi arttırarak hep yüksek seviyede tutmanın birçok ipucu ve püf noktası var. Ve bu yöntemler etkili olabilse de nihayetinde eldeki görevi tamamlamaktan uzak duruyorlar. Bu sefer, bu kadar kolay zahmetsiz verimlilik ipuçlarıyla tamamen farklı bir yaklaşım izliyoruz; dikkatinizi dağıtmanız ya da iş akışınıza karışmanıza neden oluyor.

1. Pembe gürültüyü dinleyin
Pembe gürültü daha iyi uykuya bağlı olabilir, ancak aynı zamanda gelişmiş verimlilik için bir cevap olabilir. Dikkatinizin dağılmasını önlemek için kulaklık kullanın ve beyaz gürültüden daha iyi olan pembe gürültüyü dinleyin. Bu sevdiğiniz müziklerden oluşan bir liste olabilir. Böylece konsantrasyonunuz daha da artacaktır. (İşyerin daha mutlu olmanızı sağlayacak öneriler)

2. Beyin sağlığını destekleyen bir takviye alın 
Beynimiz muazzam miktarlarda enerjiye ihtiyaç duyar ve tıpkı bedenlerimiz gibi hayati önem taşıyan besin öğelerine en iyi performansı için ihtiyaç duyar. Kapsül, toz veya sıvı formda bulunabilen sitikolin gibi güçlü bir besin maddesi, zamanla tutarlı bir şekilde alındığında bilişsel sağlığa yardımcı olabilir. Besin, odaklanma, dikkat ve geri çağırma da dahil olmak üzere zihinsel enerjiyi geliştirmeye yardımcı olur. (İşyerinde rahatlamak için neler yapılabilir?)

3. Takviminizde 90 dakikalık iş blokları oluşturun
Yapılan araştırmalar, vücudumuzun kesintisiz 90 dakikalık aralıklarla en iyi şekilde çalıştığını keşfetti. Doğal çevik uyanıklık ve yorgunluğunuzdan faydalanarak üretkenliği en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bunun için uzun çalışma blokları yerine 90 dakika ile sınırlı bloklar hazırlayın. (Kendinizi motive etmenin etkili yolları)

4. Dikkat çekici web sitelerini kara listeye alın
Çalışma sırasında sizin dikkatinizi dağıtmaması için sevdiğiniz blogları ve sosyal medya sitelerini kara listeye alın ve açmayın. Çünkü farkında olmadan bunların içine dalarak iş konsantrasyonunuzu kaybedebilirsiniz. (Başarılı insanların yatmadan önce yaptıkları 9 şey)

5. Ayakta Durun
Sürekli ayakta durmanın masaların üretkenlik açısından ne kadar etkili olduğunun üzerinde görüş birliği bulunmamasına rağmen, sık sık ayakta durmak sadece bir dakika için yorgunluğa karşı savaş edebilmenize ve ruh halinizi, enerji seviyenizi ve kan akışınızı artıracağı bilinen bir gerçek. Bu durum beyin aktivitesini arttırır. (İş hayatında stresle başa çıkmanın yolları)


Paylaş.

About Author

Comments are closed.