Pazartesi Sendromundan Kurtulma Yolları

0

Telefonun durmadan çalıyor ve sen rüya ile gerçeği ayırt edemiyorsun. Acaba rüyada mısın yoksa gerçekten o telefon çalıyor mu? Birden uyanıp telefonda iş arkadaşının ismini görüyorsun, o arıyor ve servise geç kaldığını söylüyor. Saate bakıyorsun, evet! geç kalmışsın! İşte standart bir Pazartesi günü. Kendini yataktan kaldıramadığın, alarmı duymadığın ve güne başlamamak için uyanmayı reddettiğin bir Pazartesi. O tüm haftasonunu berbat eden Pazartesi Bunalımı, halen devam ediyor. Peki bu lanet bunalım naslı geçecek? Basit! İşte size Pazartesi Bunalımından kurtulmanın yolları:

Pazartesi Sabahı Anında Kalk!
1
Diğer günler gibi alarm erteleme, biraz daha uyuyayım deme. Çünkü Pazartesi günü uzattığın uykudan kolay kolay uyanamayabilirsin. Alarm çalar çalmaz hızlıca kalk ve yüzünü yıka, sıcak bir kahve hazırla kendine ve bir şeyler atıştır. Pazartesi sabahı ne kadar hızlı uyanıp kendine gelirsen o kadar iyi başlarsın güne.

Pazartesi İçinde En Mutlu Hissettiğiniz Kıyafetlerini Giy.
giphy
Bünyeye biraz özgüven pompalamanın zamanı geldi. Pazartesi günü içinde en güzel, en yakışıklı, en mutlu hissettiğiniz kıyafeti giy, kendine özen göster ve özgüvenini yüksek tut. Alacağın iltifatlar seni ister istemez uyandıracaktır, hem de olabilecek en mutlu şekilde!

Pazartesi Akşamı Plan Yap.
4
Bu yaptığın harika planı kendini ödüllendirmek olarak algıla. Harika bir filme git, yeni şeyler dene, en sevdiğin arkadaşınla görüş, sevgilinle evde vakit geçir. Bir planın olsun ki, tüm Pazartesi boyunca “ha gayret, biraz daha sabredersem akşam harika bir planım var!” deyip kendini rahatlat.

Pazartesi Yeni Bir Şeye Başla.
2
Uzun zamandır yapmak istediğin bir şeyler var ama yapamıyor musun? Bu Pazartesi başla. Küçük veya büyük farketmez, bir amacın olsun. Mesela diyete başla veya bir kitap okumaya başla. Yeni bir müzik grubu keşfet. Aklını o bunalımdan uzaklaştırmak için bir şeylere başlamak harika bir yöntem olacaktır. Pazartesi bunalımından kurtulmak için her Pazartesi yeni grup keşfeden arkadaşlarım var ve bunun harika çözüm olduğunu düşünüyorlar!

Pazartesi Harika Bir Öğle Yemeği Ye.
111 
Diğer tüm öğle aralarınızdan farklı olsun. Şirketin yemekhanesinden uzaklaş, arkadaşlarınla sözleşip güzel bir restorana git ve yemeğini orada ye. Böylece iş stresinden ve o Pazartesi bunalımından daha hızlı kurtulmuş olursun.

Pazartesi Bunalımı Yaratmayan Bir İş Seçin.
son
Aslında en başta söyleyeceğimizi en sonda söyledik ama, eğer bu kadar mutsuz, stresli ve huzursuz hissediyorsan, demek ki işinle alakalı gözden geçirmen gereken şeyler var. “Eğer işini seversen hiçbir gün çalışmak zorunda kalmazsın” sözünü ekleyerek, nacizane, yeni bir iş arayışına girmenin de güzel bir opsiyon olduğunu hatırlatmak isterim.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.