Tatil Sonrası İşe Dönmenin 6 ipucu

0

Tatilden ofise geliş her zaman acıklı olur. E-posta gelen kutunuzda patlama yaşanmıştır, sonsuz toplantılar, takvimdeki uyarılar gibi birçok şey sizi bekliyor olacaktır. Peki muhteşem bir tatilden sonra işe adapte olabilirsiniz. Tatilden döndüğünüzde ofiste stressiz ilk gün geçirmenin ipuçları:

İşe erken gidin

Çok yorgun değilseniz, kaçırdığınız şeyleri anlamak için bir saat önce çalışmaya başlayın. Muhtemelen dost ve iş arkadaşlarınız içeri girmeden önce biraz sessiz zaman bulacak ve çalışacaksınız. Böylece onlar tatilinizi sormaya başladıklarında siz işinize başlamış olacak ve bunalmayacaksınız.

Bir yapılacaklar listesi hazırlayın

Bir geziden döndüğünüzde yapmanız gereken ilk şeylerden biri günün bir yapılacaklar listesini hazırlamaktır. Muhtemelen yapmanız gereken milyonlarca görevi olacaktır, dolayısıyla bunları not edin ve hangilerine öncelik vermeniz gerektiğini hesaplayın. Her birini kapatıp başladıktan sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

E-postalarınızı yöneltin

Yokluğunuzda yığılmış e-postalar grubuyla baş etmenin zamanı geldi! Onların hepsine birden cevap vermeye çalışmayın, çünkü bu durum ezici olabilir. İhtiyacınız olmayanları silin, gün içinde daha sonra cevap vermeniz gerekenleri işaretleyin ve acil bir yanıt alınması gereken acil e-postalara cevap verin.

Projeleri inceleyin

Siz yokken, ofis muhtemelen durmayıp çalışmalara devam etti. Üzerinde çalıştığınız projelerde nasıl bir gelişme olduğunu kontrol edin. Yokluğunuz birisi sizin yerinize bakıyorsa yaptıklarını gözden geçirin. Gerekirse, geri bildirimde bulunmak için not alın.

Patronunuz ve iş arkadaşlarınızla birlikte kontrol edin

Patronun ve iş arkadaşlarınızın, geri döndüğünüzü bildirmek için bir nezaket kanalıyla kontrol edin. Farkında olmalısınız yeni gelişmeler olup olmadığını kendilerine sorun.

Ağırdan alın

İlk gün düzenli iş görevlerini yerine getirirken kaçırdığınız şeyleri takip ederek harcanmalıdır. İlk gününüzde yeni görevler ve projeler almaktan kaçının.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.